Ekran kartı 6 pin kablo takmayınca görüntü vermiyor

İskorpitx1

Decapat
Bende R7 240 2 GB fazladan ekran kartım vardı. Bir tanıdığımdan bilgisayar aldım, ekran kartı kötü olduğu için R7 240 2 GB'yi takmayı düşündüm. R7 240 2 GB'yi takınca ekran görüntü vermiyor. Aldığım kasada ekran kartında 6 pin var. 6 pini takınca aldığım kasanın içindeki ekran kartı çalışıyor ama 6 pini takmayınca güç yok.
Benim R7 240 2 GB'yi takınca 6PIn'i takmasam bile R7 240 2 GB çalışıyor, fanlar dönüyor ama görüntü yok. Nasıl düzeltirim bu sorunu? R7 240 2 GB'yi kullanmak istiyorum. Yoksa ekran kartı uyumsuz mu söyler misiniz?
Aldığım kasa özellikleri;
  • ASUS M4n68T-M V2
  • Sapphire HD 4850 ekran kartı
  • İşlemci: AMD Athlon 2 X4 640
  • RAM: 4 GB DDR3

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Kartı çalıştığına emin misin ? r7 240 başka bir pc'de dene ikiside GDDR3 Ekran kartı, uyumsuz değiller, r7 240 test et.

Ben zor anladım, belkide tam anlamadım.
Ekran kartı başka kasada görüntü veriyor ama bu asus Anakartlı kasaya r7'yi takınca fanlar dönüyor fakat görüntü yok
2 kere okudum hiçbir şey anlamadım.
Biraz hatalı anlattım kusura bakmayın. Şimdi ben pc aldım bir akrabadan, benim pcde r7 240 takılıydı ama aldığım pcn sistemi güzel diye ekran kartımı o sisteme taktım. Fanlar dönüyor fakat görüntü vermiyor. Kasayı aldığım zaman sapphire marka ekran kartı vardı o 6pinli güç ile çalışıyor. Benim r7 240 ise 6 pinlik güç kablosuz fanları çalışıyor sadexe görüntü yok. R7 240 ekran kartı da sağlam sadece bu kasada çalışmıyor, Anakarta uyumsuz mu acaba

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı