Ekran kartı 70 derece iken işlemci 93'ü görüyor

convik

Picopat
Daha fazla  
Oyun marvels Spider-Man ekran kartını 70 üzeri hiç görmedim. Sadece işlemci çok ısınıyor, 93 gördüm çok yüksekte. Şimdi yüksekte kullanıyorum ve 60FPS'e sabitledim. 4-5 derece falan düştü. Yani sormak istediğim darboğaz var mı? Ya da değerler normal mi?

IMG_20240105_130454.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Pardon hocam. ASUS TUF Gaming A15, RTX 4060 Ryzen, 7 7735HS.
Diz üstü bilgisayar kullanıyorsun sanırım. İşlemcinin yüksek sıcaklığa çıkması normal olmakla birlikte panel 1920x1080 çözünürlükte çalıştığı için işlemciye biraz daha fazla yük binmesi normal. Bunun için oyun içinde çözünürlüğü 2K yaparak deneme yapabilirsin. Yükü ekran kartına çekmiş olursun.

Hocam laptop için maalesef bu değerler normal. İşlemciler her zaman ekran kartından daha sıcak çalışır. Bu yüzden aradaki sıcaklık farkı sıkıntı değil, darboğaz yok. Daha önce çok laptop kullandım, soğutması güçlü olan laptop bulmak biraz zor, bunun için almadan önce çok araştırma yapıp alıyorum. Bu sıcaklıklar sağlıklı olmasa da yapacak bir şey yok.
İşlemci zaten çok güçlü değil bir de gücünü kısmak da istemiyorum.
Ayrıca işlemciniz gayet güçlü?

7840'lı Omen'de işlemci en fazla 85 dereceleri görürken daha düşük seviye bir işlemcinin bu kadar ısınması ilginçmiş. Asus yine yapmış yapacağını.

Geri
Yukarı