Ekran kartı 8 pin soketi değişir mi?

ALUU

Kilopat
Daha fazla  
8 pin güç girişim yanmış ekran kartı da yanmış diye korkmuştum fakat ekran kartını başka kasaya taktım görüntü vardı sıkıntı yoktu.
Sorum şu güç kaynağını değiştirmeden ne yapabilirim görseldeki soket değişilebilir mi?

Dosya Ekleri

• IMG-20230826-WA0003.jpeg
    IMG-20230826-WA0003.jpeg
    91,3 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20230826_183949.jpg
    IMG_20230826_183949.jpg
    80,7 KB · Görüntüleme: 29
Genelde güç kaynaklarında 2 adet pci-e güç çıkışı olur varsa ve boşta ise onu kullanabilirsin hocam eğer başka yoksa dönüştürücüler var ama pek sağlıklı değiller ayrıca psunun başka yerinde de arıza oluşmuş olabilir kontrol ettirmeniz de fayda var.

Genelde güç kaynaklarında 2 adet pci-e güç çıkışı olur varsa ve boşta ise onu kullanabilirsin hocam eğer başka yoksa dönüştürücüler var ama pek sağlıklı değiller ayrıca psunun başka yerinde de arıza oluşmuş olabilir kontrol ettirmeniz de fayda var.
PSU değişmek şart gibi o zaman markası bile belli değil zaten üstünde marka logo bile yok

Ekran kartına soket tam oturmamış veya yetersiz güç geldiği için yanmış olabilir veya yükte fazla ısınmadan dolayı bile olabilir kaç w olduğunu bilmiyorum ama 500w ve üzeri doğru düzgün bir marka kullanmanız güzel olur rx570 kart için aldığınız AMD yazılım hatalarının nedeni de PSUdan olma ihtimali yüksek

Ekran kartına soket tam oturmamış veya yetersiz güç geldiği için yanmış olabilir veya yükte fazla ısınmadan dolayı bile olabilir kaç w olduğunu bilmiyorum ama 500w ve üzeri doğru düzgün bir marka kullanmanız güzel olur rx570 kart için aldığınız AMD yazılım hatalarının nedeni de PSUdan olma ihtimali yüksek
700w yazıyordu üstünde ama ne kadar doğru bilmiyorum ki, hatalar da olabilir zaten artık görüntü de vermiyor o yüzden başka da zarar vermemesi için açmıyorum bilgisayarı umarım başka aksanlara zarar vermemiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı