Ekran kartı adı nasıl değiştirilir?

Hocam aratıyorum ekran kartı adımı ama hiçbir şey görmüyor.
Bunun için ileri düzey bilgi gerekiyor. Madem böyle bir işe kalkışıyorsun o zaman Hex Editör kullanmayı öğreneceksin.

Hex editör üzerinden yapabilirsin ama öğrenmen lazım.

PES 2013 oynayacağım ama oyundaki bir hatadan dolayı düşük grafiklerde oyundan atıyor bende orta grafiğe çekmen gerekiyor ancak o zamanda bilgisayarınız yetmiyor diyor. Ekran kartının adını değiştirip başka kart varmış gibi göstereceğim. Bunu nasıl yapabilriim?

Hocam böyle bir durum olsa kimse ekran kartı yükseltmez zaten. Keşke adı değiştirip çözülen bir şey olsaydı. :) İnternet üzerinden GeForce NOW gibi uzakta ki bilgisayarı çalıştırmıyorsunuz sonuçta. Adı değiştirmeyle olacak bir şey değil bunlar. Kontrolcu zaten tanıyacaktır her türlü. Hadi diyelim yazılımsal olarak müdahale ederek yapıldı. Bu ekran kartına hem zarar verecektir hem de performans oranında düşme bile yaşayabilirsiniz. Gereksiz bir durum o yüzden.

Hocam böyle bir durum olsa kimse ekran kartı yükseltmez zaten. Keşke adı değiştirip çözülen bir şey olsaydı. :) İnternet üzerinden GeForce NOW gibi uzakta ki bilgisayarı çalıştırmıyorsunuz sonuçta. Adı değiştirmeyle olacak bir şey değil bunlar. Kontrolcu zaten tanıyacaktır her türlü. Hadi diyelim yazılımsal olarak müdahale ederek yapıldı. Bu ekran kartına hem zarar verecektir hem de performans oranında düşme bile yaşayabilirsiniz. Gereksiz bir durum o yüzden.
Ekran kartına zarar verecek bir durum yok. Frame generation modu nasıl yapılıyor sanıyorsunuz? Ekran kartını rtx serisi ekran kartı imiş gibi tanıtıyor. Daha sonrasında Frame generation açmanızı sağlıyor.

Neyse hocam pes ettim zaten. Yıllar yıllar önce yapmıştım bu işi düzgünce çalışmıştı. Hatırlasam yapacamda uğraşmak istemiyorum.

Geri
Yukarı