Ekran kartı aldıktan sonra ne yapılmalı?

kerem549

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 1050 2 GB ekran kartından Gigabyte Windforce 12 GB OC 3060 ekran kartına geçtim. GeForce Experience'tan güncellemeleri yaptım. Haricinde yapmam gereken bir şey var mı ya da Gigabyte'nin bir yazılımı var mı? Ekran kartı hazır OC gelmiştir diye düşünüyorum yine de bunu anlamamın bir yolu var mı? Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Eski ekran kartının sürücüsünü DDU ile silip yenisinin driverini yükledikten sonra kullanmaya başlayabilirsiniz, hayırlı olsun.
OC model ise kendisi OC'li gelir zaten merak etmeyin, yazılımı yok yanlış hatırlamıyorsam.

Arkasındaki yuvaların girişine tıkanmış tapaları çıkarmanızı öneririm.
Kullanmıyorsa çıkarmasına ne gerek var ki hocam? Ben çıkartmadım durduk yere tozlanmasın diye.

FurMark testini açıp, 24 saat teste bırak. Başka hiçbir şey yapma. Uyku modu, bir süre sonra ekran kapama olaylarını kapa önceden.

Eğer bu 24 saatlik süreçte bir mavi ekran, bir uygulama kapanması, Windows yeniden başlaması ya da kapanması olursa. Ekran kartı dayanamıyor yani hatalı, arızalı kart gelmiş demektir. Direkt bunu test et.

Geri
Yukarı