Ekran kartı alınmalı mı yoksa beklenilmeli mi?

Strangee

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Bildiğiniz üzere globalde ekran kartı stokları yenilendi ve yenilemeye devam ediyor. Çip krizi, COVID, mining, küresel kriz derken ekran kartı fiyatları yükselmişti ve şimdi ise bir düşüş yaşanıyor. RTX 3060 veya 3060 Ti ekran kartı almayı planlıyorum. Geçenlerde ASUS ekran kartlarında ciddi bir düşüş yaşanacağı söylenmişti. Bundan dolayı diğer markalara da etki edeceğini düşünüyorum. Bu indirimler Türkiye'de yaşanır mı? Malum dolar kurundan dolayı. Acaba beklesem fiyat düşer mi yoksa bir an önce anlamalı mıyım? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• images (6).jpeg
    images (6).jpeg
    33 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
4-5 Ay önceki seviyelerine düşer mi bilmiyorum, ben mesela 7300TL'den Asus TUF 3060Ti almıştım. Amazon avrupayı takip etmekte fayda var, Tr de fırsatçı çok, haliyle öyle güzel indimler görmek zor.

Merhaba arkadaşlar,
Bildiğiniz üzere globalde ekran kartı stokları yenilendi ve yenilemeye devam ediyor. Çip krizi, COVID, mining, küresel kriz derken ekran kartı fiyatları yükselmişti ve şimdi ise bir düşüş yaşanıyor. RTX 3060 veya 3060 Ti ekran kartı almayı planlıyorum. Geçenlerde ASUS ekran kartlarında ciddi bir düşüş yaşanacağı söylenmişti. Bundan dolayı diğer markalara da etki edeceğini düşünüyorum. Bu indirimler Türkiye'de yaşanır mı? Malum dolar kurundan dolayı. Acaba beklesem fiyat düşer mi yoksa bir an önce anlamalı mıyım? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Benim tahminim 3bin serisi çıkışının aynısı yaşanıyor şu an. Millet 3 bin serisi çıkacak diye ekran kartlarını ucuza sattı ama herkes 3 bin serisini alamayınca olanlar oyunculara oldu. Şu an 4 bin serisi geliyor. Yavaştan yine herkes elden çıkartmaya başladı. Sonra yine patlayacak gibi duruyor. Bu benim tahminim en azından. Alabiliyorsanız almanız mantıklı olur bana kalırsa.

Geri
Yukarı