Ekran Kartı Alırken nelere dikkat etmeliyim?

beyaznota

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim "Foxconn G31MXP" anakartım var.
Ve 512 Mb'lık "ATI RADEON HD 4650" ekran kartım var. Bu ekran kartı bana haliyle yetersiz gelmeye başladı.
Yeni bir tane almaya karar verdim. Alırken nelere dikkat etmeliyim,ne yapmalıyım,sistemime uygun ekran kartını nasıl bulabilirim yardımcı olabilirmisiniz ?:rolleyes:

Son düzenleme:
Öncelikle güç kaynağınıza ve darboğaz yaşanmaması için işlemcinize bakmanız gerek. Ondan sonra bu kriterlerde bütçeye uygun kart bakılabilir. Bize işlemci ve güç kaynağınızı belirtirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.

Öncelikle ekran kartı alırken , ekran kartında şunlara dikkat etmelisin;

• Teknik özellikleri (Bit değerine, çekirdek hızına,bellek hızına ve kaç MHZ olduğuna. GB değerinin önemi yok fazla. Sadece birden fazla monitör kullanıyorsan GB değerinin etkisi vardır.)
  • Sistemine darboğaz yapmaması lazım.
  • Servis garantisi olması lazım.
  • Soğutma yönünden hepsi iyidir. Fakat Asus diğerlerine göre soğutma yönünden daha iyi.
  • Oyunlarda FPS testlerinin iyi olması lazım. Aynı zamanda grafik tasarımı ve render testlerinde.

Öncelikle güç kaynağınıza ve darboğaz yaşanmaması için işlemcinize bakmanız gerek. Ondan sonra bu kriterlerde bütçeye uygun kart bakılabilir. Bize işlemci ve güç kaynağınızı belirtirseniz size daha iyi yardımcı olabiliriz.

İşlemcinin markası " Intel Core Quad Q8300"

Shader ünitelerinin sayısı, bellek ve çekirdek hızları, veriyolu genişliği ve frekansı, directx ve opengl gibi teknolojilerde ki güncelliği, sıcaklık değerleri, mimarisi, bellek miktarı dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı