Ekran kartı BIOS atmak

MR.PEGASUS

Hectopat
Arkadaşlar piyasa malum ekran kartı bulunamıyor. Uygun fiyata 2. el bir ekran kartı buldum ama satıcı kartın BIOS'unun olmadığını BIOS atıldığı takdirde sorunsuz kullanılabileceğini iddia ediyor böyle bir şey mümkün müdür?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla mümkün, kripto para madenciliğini araştırırken görmüştüm fakat teknik ksımını bilmiyorum. Alırken çok dikkatli olun inceleyin paranız değerli.

BIOS'u yok mu? Atarken yanlış attı herhalde ama düzeltmeyip o şekilde satması çok saçma geldi. Elinde sistem varsa firmware yazdırma cihazıyla yazabilirsin. Tabii belleklerin modeli belli olmadığından genel BIOS'u yoksa biraz random olacak ama deneyerek halledersin veya açıp bakman gerek. Veyahut elindeki sistemin entegre grafiği varsa ekran kartının BIOS çipini kısa devreye sokup Windows üzerinden VBIOS atabilirsin. Hangi kart bu tam olarak?

BIOS'u yok mu? Atarken yanlış attı herhalde ama düzeltmeyip o şekilde satması çok saçma geldi. Elinde sistem varsa firmware yazdırma cihazıyla yazabilirsin. Tabii belleklerin modeli belli olmadığından genel BIOS'u yoksa biraz random olacak ama deneyerek halledersin veya açıp bakman gerek. Veyahut elindeki sistemin entegre grafiği varsa ekran kartının BIOS çipini kısa devreye sokup Windows üzerinden VBIOS atabilirsin. Hangi kart bu tam olarak
Evet satıcı ile tekrar iletişime geçtim yanlış bios kuruluymuş. R7 370 model.

Yeni konular

Geri
Yukarı