Ekran Kartı BIOS güncellemesi işe yarar mı?

cyhriaeth

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, RTX 3080 ekran kartı almıştım fakat her zamanki teknoloji şanssızlığım tuttu ve 5-6 gün sonra karttan görüntü alamamaya başladım, hemen garantiye yolladım ve 1 hafta sonra bugün servisle iletişime geçtiğimde karta BIOS güncellemesi yapıldığını ve bugün kargolanacağını söylediler. Bu durum acaba gerçekten işe yarar mı yoksa sallamasyon iş mi yaptılar? :D Ne dersiniz?

Yarayabilir ama durup dururken kart neden brick olsun ki?
Hiç bilmiyorum hocam. İşin ilginci görüntü vermemeye başlamadan önce de yeniden başlattığımda da görüntü gelmiyordu, sadece bilgisayarı normal açtığımda alabiliyordum görüntüyü. Reset attığımda anakarttaki EZ Debug Light kısmındaki VGA ışığı yanıyordu. Yani kartta bir terslik olduğu belliydi. Umarım çözülür, uğraşıp didinip o kadar para verip de 5-6 gün sonra böyle sorun çıkarması gerçekten can sıkıcı.

Hiç bilmiyorum hocam. İşin ilginci görüntü vermemeye başlamadan önce de yeniden başlattığımda da görüntü gelmiyordu, sadece bilgisayarı normal açtığımda alabiliyordum görüntüyü. Reset attığımda anakarttaki EZ Debug Light kısmındaki VGA ışığı yanıyordu. Yani kartta bir terslik olduğu belliydi. Umarım çözülür, uğraşıp didinip o kadar para verip de 5-6 gün sonra böyle sorun çıkarması gerçekten can sıkıcı.
Aynı sorun olursa değişim talep edin.

Geri
Yukarı