Ekran kartı bir süre sonra çok ses çıkarıyor

Calibra

Picopat
Daha fazla  
Evet başlıkta da gördüğünüz gibi markete gidip geldim geldiğimde bilgisayar çok gürültülü çalışıyordu. Yeniden başlattım ses kesildi fakat 1-2 dk sonra tekrar başladı. GPU-Z'den fana baktım 38 derece civarında çalışıyor ve fanın dönme hızı değişmiyor ama ses çıkarmaya başlıyor neden olabilir?

Bilgisayarı yarı sıfır topladım daha geçen hafta ekran kartım GTX 780 2.el olarak aldım.

Daha bugün başladı.

Keşke ikinci el almasaydın ekran kartını. Aldığın kişi ekran kartını ne kadar yorduğunu yıprattığını bilemezsin. Sonradan oldu diyorsun o zaman Coil Whine değil ama aldığınız kişi kötü kullandıysa veya ekran kartını zarar falan vermiş olabilir. Yapabileceğiniz en iyi şey garantisi varsa gönderin yoksada bilindik bir bilgisayardan anlayan kişilere göstermeniz.

Keşke ikinci el almasaydın ekran kartını. Aldığın kişi ekran kartını ne kadar yorduğunu yıprattığını bilemezsin. Sonradan oldu diyorsun o zaman coil whine değil ama aldığınız kişi kötü kullandıysa veya ekran kartını zarar falan vermiş olabilir. Yapabileceğiniz en iyi şey garantisi varsa gönderin yoksada bilindik bir bilgisayardan anlayan kişilere göstermeniz.

Zaten tanıdık bilgisayarcıdan topladık bayağı temiz duruyor ekran kartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı