Ekran kartı boşta 60 derece

lnkoom

Decapat
Daha fazla  
Samsung eski bir laptop var. Yeğenim kullanıyor şu an, disk de sorun vardı. Yeni HDD takıp format attım, sürücüleri yükledim. Ekran kartı ve işlemci macunlarını değiştirdim.
Ekran kartı boştayken 60 derece minimum. Neden olur bu olay?

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung eski bir laptop var. Yeğenim kullanıyor şu an, disk de sorun vardı. Yeni HDD takıp format attım, sürücüleri yükledim. Ekran kartı ve işlemci macunlarını değiştirdim.

Fan ile soğutma bloğunu ayırıp aradaki tozları temizlediniz mi?

Fanın iyice temizlendiğinden emin olun sonrada fan kısmının yeterince hava aldığından. Burda normal kendi havasından bahsetmiyorum hava akışını kasttediyorum yoksa laptop fanı baş parmağım kadar birşey fazla hava akışı yaratamıyor.

Fan ile soğutma bloğunu ayırıp aradaki tozları temizlediniz mi?

Evet temizledim
Fanın iyice temizlendiğinden emin olun sonrada fan kısmının yeterince hava aldığından. Burada normal kendi havasından bahsetmiyorum hava akışını kasttediyorum yoksa laptop fanı baş parmağım kadar bir şey fazla hava akışı yaratamıyor.

Yani temizliğini yapıp olduğu gibi taktım başka nasıl bir müdahale yapabilirim bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı