Ekran kartı boşta %99 kullanılıyor

intromaker

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, RX 6500 XT ekran kartım son zamanlarda boşta %99 kullanılıyor ve PC'yi yeniden başlattığımda sorun çözülüyor ya da bazen yeniden başlatsam dahi 5 dakika sonra yeniden %99 kullanılmaya başlanıyor. Mining virüsü olabilir diye defalarca Malwarebytes ile taradım ve tehlikeli olanları sildim. Fakat hala sorunum çözülmüş değil. Ve haliyle bu sorun oyunlarda düşük performansa yol açıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• resim_2023-09-11_141852797.png
    resim_2023-09-11_141852797.png
    73,1 KB · Görüntüleme: 31
Format atmalısınız bence. Boştayken %99 kullanması normal değil. Her zaman mining virüsleri standart taramalarda vs çıkmayabiliyor. Yedeğinizi alıp format atmak bence çoğu zaman temizlemek ve aramaya harcanacak zamandan daha hızlı oluyor.

Merhaba arkadaşlar, RX 6500 XT ekran kartım son zamanlarda boşta %99 kullanılıyor ve PC'yi yeniden başlattığımda sorun çözülüyor ya da bazen yeniden başlatsam dahi 5 dakika sonra yeniden %99 kullanılmaya başlanıyor. Mining virüsü olabilir diye defalarca Malwarebytes ile taradım ve tehlikeli olanları sildim. Fakat hala sorunum çözülmüş değil. Ve haliyle bu sorun oyunlarda düşük performansa yol açıyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Pardon dostumda ben mi yanlış biliyorum acaba ekran kartının yüzde 99 olarak çalışması lazım değil mi zaten bilemedim ama boşta yazmıssın okey o zaman ekran kartını yeniden başlatmayı denedin mi acaba Shift+Control+Win+b?

Pardon dostumda ben mi yanlış biliyorum acaba ekran kartının yüzde 99 olarak çalışması lazım değil mi zaten bilemedim ama boşta yazmıssın okey o zaman ekran kartını yeniden başlatmayı denedin mi acaba Shift+Control+Win+b?
Oyunlarda maksimum FPS değerinde o şekilde çalışması lazım. Ağır bir işlem yapmıyorken %99 olamaz.

ekran kartını yeniden başlatmak derken anlayamadım hocam?

Bir kere de Kaspersky ile deneyin. Veriler önemli değilse format atın.
hocam eğer ücretsiz versiyonu varsa link atabilir misiniz?

Ekran kartını yeniden başlatmak derken anlayamadım hocam?

Dediğim komutu uygularsanız ekran kartınız kendini resetler bir deneyin sorun çözülmezse arkadaşların dediği gibi reset atın ama size tavisyem reset atmadan önce Malwarebytes veya Kaspersky ile taramanız yönünde olacaktır.

Ekran kartını yeniden başlatmak derken anlayamadım hocam?

Hocam eğer ücretsiz versiyonu varsa link atabilir misiniz?

Malwarebytes Premium for Windows 14-day Free Trial 14 günlük deneme sürümü ve resmi site hocam güvenle indirebilirsiniz bir tarayın önce :)

Dediğim komutu uygularsanız ekran kartınız kendini resetler bir deneyin sorun çözülmezse arkadaşların dediği gibi reset atın ama size tavisyem reset atmadan önce Malwarebytes veya Kaspersky ile taramanız yönünde olacaktır.
Malwarebytes'i tekrar deneyeceğim, umarım işe yarar.

Geri
Yukarı