Ekran kartı chipseti sökülürse görüntü alınabilir mi?

WuziMu

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Laptopumun ekran kartı chipseti bozuk ve ben de genelde ofis programlarını kullanıyorum. Yaptırmak için 500 TL gibi bir miktar istiyorlar. Onun yerine chipseti söktürsem işlemci üzerinden görüntü alabilmem mümkün mü acaba? Şu an da işlemcinin grafik birimini hiçbir şekilde kullanamıyorum, sürücüsünü kuramıyorum. Aygıtlarda da yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS ayarlarında Integrated GPU gibi bir seçenek varsa "enable" yapın. İşlemcide grafik birimi varsa o ayarı açmanız yeterli olur. Bunun için harici bir kart gerekli tabii.

Emaneten de olsa ekran kartı bulmanız mümkün değilse; ekran kartını sökün ve BIOS pilini çıkarıp 15-20 saniye kadar bekleyin. Pili takıp sistemi başlattığınızda otomatik olarak dahili grafik birimi devreye girer. İşlemciye gömülü bir grafik birimi varsa geçerli bu durum.

Laptopumun ekran kartı chipseti bozuk ve ben de genelde ofis programlarını kullanıyorum. Yaptırmak için 500 TL gibi bir miktar istiyorlar. Onun yerine chipseti söktürsem işlemci üzerinden görüntü alabilmem mümkün mü acaba? Şu an da işlemcinin grafik birimini hiçbir şekilde kullanamıyorum, sürücüsünü kuramıyorum. Aygıtlarda da yok.
Yanılıyorsam düzeltin, ekran kartının chipseti demek kartın CPU'su demek değil mi? Kartın chipsetini sökmek ile kartı direkt ana karta takmamak arasında ne fark var? Ekran kartınızı takmazsınız, eğer işlemcinin dahili grafik birimi varsa onu kullanırsınız.

Dediğim gibi yanılıyor olabilirim belki laptoplarda durum daha farklıdır.

İşlemci nedir?

BIOS ayarlarında Integrated GPU gibi bir seçenek varsa "enable" yapın. İşlemcide grafik birimi varsa o ayarı açmanız yeterli olur. Bunun için harici bir kart gerekli tabii.

Emaneten de olsa ekran kartı bulmanız mümkün değilse; ekran kartını sökün ve BIOS pilini çıkarıp 15-20 saniye kadar bekleyin. Pili takıp sistemi başlattığınızda otomatik olarak dahili grafik birimi devreye girer. İşlemciye gömülü bir grafik birimi varsa geçerli bu durum.

İşlemcinin dahili grafik birimi var mı?

Yanılıyorsam düzeltin, ekran kartının chipseti demek kartın CPU'su demek değil mi? Kartın chipsetini sökmek ile kartı direkt anakarta takmamak arasında ne fark var? Ekran kartınızı takmazsınız, eğer işlemcinin dahili grafik birimi varsa onu kullanırsınız.

Dediğim gibi yanılıyor olabilirim belki laptoplarda durum daha farklıdır.

İşlemcim Pentium P6100 ve BIOS ayarlarında grafikle alakalı bir seçenek bulunmuyor. Ekran kartı anakarta gömülü olduğu için ben çıkartamıyorum tamirciye götürüp çıkartacağım eğer ki grafik biriminden görüntü alabilirsek, ancak sistemde işlemcinin grafik birimini yani Intel HD Graphics'i görmüyor yardımınızı bekliyorum.

Maalesef yok görünmüyor, dahili grafik biriminin driverını da kuramıyorum.
.
Ekran kartı chipsetini değiştirdin mi ne yaptın acaba benim laptopumun ekran kartı chipseti de bozulmuş gtx 1050ti markası adam yurt dışından getireceğiz 1500₺ dedi bende yaptırmadım chipset arıyorum sen hallettin mi acaba?

Geri
Yukarı