Ekran Kartı Çip Tamiri Mantıklı Mı?

KırAtlıLiberal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, elimde OEM RX 460 var, görüntü gelmiyordu bende güvendiğim bakkal PC'ci olmayan bir bilgisayarcıya götürdüm. Bana dedi ki "kardeşim yaparım, 2 ay da garanti veririm" dedi. "Ben düşüneyim" dedim. Sizce mantıklı mı? "100 lira" dedi. Yeni kartlar 700'den aşağı değil. Kart tavsiyesi vermezseniz sevinirim.

Bu bir tuzaktır. Benim arkadaşımda bu işlerde. Böyle vaadler verirler işini yapmazlar. İki parlatıp verirler. Sen kartı bırak 1 hafta sonra gel derler. Sonra alırsın kartı takarsın görüntü alamazsın. Götürürsün söylersin bu olmamış diye adam alır bu sefer 2 ay bekletir yine yapamaz. Ama tamirciden tamirciye değişir. Genellikle bu yaşanır. Birde Orjinal/orta segment/düşük segment diye bir şeyde yoktur. Ya çakma vardır yada orjinal orta segment diye aldığınız şey düşük segmenttir. Orta olsun bizim olsun kafasıyla insanlar yola çıktığı için düşük segmenti orta segment diye daha fazla paraya kakalıyorlar.

Çip tamiri derken şu fırınlatmak falan mı? Eğer öyle ise yaptırmayın, kesin bir çözüm değilmiş.
Eğer başka bir işlem ise, aynı sorunu tekrarlama olasılığını düşünün.

Yeni konular

Geri
Yukarı