Ekran kartı çöküyor ve sistem takılıyor

YamukAdam

Hectopat
Makaleler
4
Sürücüyü DDU ile kaldırdım ve tekrar kurdum. Ancak 4 saniyede 1 ekran gidip geliyor ve sistem takılıyor. Nerede bir sıkıntı var? Kart 2 yıllık. Acaba sorun monitörde mi?

1657472429969.png

Hayır hocam. Bu sabah pc’yi açtım ve böyle olaylar olmaya başladı. Her şeyi denedim . . .
Bios pilini çıkar
Hdmı varsa baska olan tak ekran kartina
Rami cikar yumusak silgiyle sil
PSU nun tusunu kapat kasanin acma kapama reset tuşuna 2-3 defa bas.
Sonra PSU tuşunu ac bios pilini tak rami tak ac sistemi ve sorun su bilgisayar bu garip pikseller açtığın gibi mi çıkıyor yoksa sonra mi cikiyor
Ve bu nokta nokta hata çıkınca donuyomu yoksa olmasına rağmen ugulama oyun oynayabiliyormusunuz.

Bios pilini çıkar
Hdmı varsa baska olan tak ekran kartina
Rami cikar yumusak silgiyle sil
PSU nun tusunu kapat kasanin acma kapama reset tuşuna 2-3 defa bas.
Sonra PSU tuşunu ac bios pilini tak rami tak ac sistemi ve sorun su bilgisayar bu garip pikseller açtığın gibi mi çıkıyor yoksa sonra mi cikiyor
Ve bu nokta nokta hata çıkınca donuyomu yoksa olmasına rağmen ugulama oyun oynayabiliyormusunuz.
Bu pikseller zaman geçince çıkıyor yani açıldığı anda çıkmıyor. Oyun oynayabiliyorum ama takılıyor ve hata verip atıyor.

O yazdığınız şeyleri deniyeceğim.

Bu pikseller zaman geçince çıkıyor yani açıldığı anda çıkmıyor. Oyun oynayabiliyorum ama takılıyor ve hata verip atıyor.

O yazdığınız şeyleri deniyeceğim.
Hocam dedigim seyleri yap hdmı takiliysa Dp tak ekran kartina olmazsa format at ya da olmadı hocamızın dediği gibi teknik servise götür valla ben üzüldüm kartin da guzel kart inşallah sorunun cozulur

Hocam dedigim seyleri yap hdmı takiliysa Dp tak ekran kartina olmazsa format at ya da olmadı hocamızın dediği gibi teknik servise götür valla ben üzüldüm kartin da guzel kart inşallah sorunun cozulur
HDMI takınca sinyal yok hatası alıyorum. Evet ben de üzgünüm ama sınav senesi de yaklaşıyor laptop almak daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı