Ekran kartı CPU soğutucu boyama

Wetttt

Kilopat
İnternette yakın zamanda karşıma birkaç şey çıktı. Ne böyle bir sürüde video var, beyaz temada bir kasa toplamak istiyorum. Ancak her parçayı beyaz olarak alamıyorum normal olarak, YouTube'da aşağıdaki videoya denk geldim ve biraz araştırdım. İnternette bunu yapan onlarca kişi var. Soru basit, videodaki gibi ekran kartını parçalayıp arkasını ve ön kısmını boyamamda sorun olur mu? Duyduğuma göre garanti dışı kalıyormuş, kalıyorsa ekran kartını yapmayı düşünmüyorum ama CPU soğutucusuna yapılabilir ve bir riski olduğunu da düşünmüyorum. Özetle konu hakkında bilgisi olan varsa her türlü cevaba açığım, yapılmalı mı zararı olur mu?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Ardaaa11 @MisakiTaro @PuMaT yardımcı olabilirsiniz belki.

Sonuç olarak garantiden çıksa bile ekran kartlarında genel anlamda bir sorun olup garantiye gönderene hiç rastlamadım, NVIDIA tarafında en azından.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğin gibi ekran kartına yaptığın anda garanti yalan olur. İşlemcinin soğutucusunu da yapabilirsin. Zaten o fanı sökebiliyorsun üstünde ve bir sıkıntı çıkmıyor. Ekran kartı hariç her şeyi beyaza boyayabilirsin hiçbir sıkıntı çıkmaz. :D

Alüminyüm boyanmaz alünün üzerine attığınız boya katmanı soğuma süresini uzatır buda soğutma performansını düşürür. Rengini değiştirmek istiyorsanız eloksal kaplatın. Alüminyümün boyası eloksal kaplamadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı