Ekran kartı değişikliği anakartı bozar mı?

GGHOST

Hectopat
Arkadasin sistem i3 10100F GT730'du. Benim yeni aldigim kart RX460'di onu denedik sorunsuz calisti. Birkaç gun sonra benim eski kart goruntu vermedi onun sisteme taktik HD 4770 ekran kartini gormedi DxDiag'da Microsoft goruntuleyicisi gibi bir şey yaziyordu GPU Z de ise HD4770 yaziyordu. Gormedi diye biz PC'yi kapattik disari cikcik 2 gun sonra PC bozulmus. Tamire goturmus anakart a elektrik gitmediginden dolayi bozulmus. Sizce benim bir sucum var mı cunku tamir parasini benden istiyor ve bende yok.

Arkadasin sistem i3 10100F GT730'du. Benim yeni aldigim kart RX460'di onu denedik sorunsuz calisti. Birkaç gun sonra benim eski kart goruntu vermedi onun sisteme taktik HD 4770 ekran kartini gormedi DxDiag'da Microsoft goruntuleyicisi gibi bir şey yaziyordu GPU Z de ise HD4770 yaziyordu. Gormedi diye biz PC'yi kapattik disari cikcik 2 gun sonra PC bozulmus. Tamire goturmus anakart a elektrik gitmediginden dolayi bozulmus. Sizce benim bir sucum var mı cunku tamir parasini benden istiyor ve bende yok.

Ekran kartı değiştirmek anakartı bozmaz. Bozarsa şöyle bir ihtimal olabilir çıkarırken zorlayıp çıkartırsan yuvasına zarar verirsin haliyle görüntü vermeyebilir veya kısa devre yapıp elektrik almayabilir.

Elektronik bileşenlerin montajı yapılırken mutlaka statik elektriğie dikkat edilmesi gerekiyor. Anakart ve ya ekran kartı , montaj anında veya sonrasında statik elektriğe maruz kaldıysa mutlaka bir veya birkaç komponenti patlatır. Ekran kartı veya anakart fark etmeksizin hasara neden olur.

Sizden dolayı bozulsa aynı gün içerisinde bozulması gerekir. 2 gün sonrası bozulması sizin suçunuz anlamına gelmez.

Elektronik bileşenlerin montajı yapılırken mutlaka statik elektriğie dikkat edilmesi gerekiyor. Anakart veya ekran kartı, montaj anında veya sonrasında statik elektriğe maruz kaldıysa mutlaka bir veya birkaç komponenti patlatır. Ekran kartı veya anakart fark etmeksizin hasara neden olur?

Ama hasar olduysa aynı gun ıcınde olması gerekmezmı ne de olsa PC açıldı.

Elektronik bileşenlerin montajı yapılırken mutlaka statik elektriğie dikkat edilmesi gerekiyor. Anakart veya ekran kartı, montaj anında veya sonrasında statik elektriğe maruz kaldıysa mutlaka bir veya birkaç komponenti patlatır. Ekran kartı veya anakart fark etmeksizin hasara neden olur?

Hocam 2 gün sonra bozulmuş.

Ama hasar olduysa aynı gun ıcınde olması gerekmezmı ne de olsa PC açıldı.

Hocam 2 gün sonra bozulmuş.
Transistor veya direnç arızaları anlık olabilir. Ama statik elektrikten en çok etkilenebilecek ve zarar görebilecek parça kondansatördür. Şişip arıza vermesi veya patlaması günler veya haftalar alabilir. Kartı takarken yuvadaki ayaklara zarar verilmesi de keza kısa devreye, dolayısıyla da komponent bozulmasına neden olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı