Ekran kartı değişimi sonrası görüntü gelmiyor

promodlife

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Günlerdir uğraştığım, 2 farklı servise götürüp sonuç bulamadığım problemi son bir umutla buradan paylaşmak istedim.
Yaklaşık 10 sene önce arçelik bayiinden satın aldığım bilgisayarın özellikleri: Intel i7 2600 işlemci, H61 anakart, 6 GB RAM ve HD 5570 ekran kartı.
Ancak son 2-3 senedir ekran kartı olarak HD Radeon 6950 kullanıyorum ve 3 gün öncesine kadar da kullanabiliyordum.

Problemim şu: 3 gün önce display driver uninstal ile mevcut 6950 ekran kartının yazılımını bilgisayarımdan kaldırdım. Yeni satın almış oldugum MSI Armor RX580 ekran kartını bilgisayara çok dikkatli bir şekilde bagladım. Bu arada 500W 80+ güç kaynagım var. Bilgisayarı açmaya çalıştıgımda görüntü gelmedi ve tekrar deneme yapmadan RX580'i çıkardım, yerine HD 6950'yi taktım. Ancak görüntü yine gelmedi. Ek bir güç kaynagı gerektirmeyen basit bir ekran kartı taktım fanları cok hızlı bir şekilde dönmesine rağmen yine görüntü gelmedi. Anakart slotunda hiçbir ekran kartı olmadan onboard çalıştırmayı denedim, bu sefer görüntü geldi. Anakartın ekran kartı slotu yanmış olabilir mi acaba? Mantıklı bir açıklama getiremedim çünkü. BIOS güncellemesi yapmaya calıstım ancak kullandıgım son sürüm sanırım, Foxconn sitesi kapanmış. Bu problemin sebebi ne olabilir?

Bu konu hakkında yardımcı olabilecek biri varsa çok memnun olurum, ayrıca RX580I de iade etmeyi düşünüyorum ya da ona uygun bir kasa toplamayı bu konu hakkında da fikir paylaşımı yapabileceklere şimdiden teşekkürler. İnternette araştırdıgıma göre i7 2600 çok eski olmasına ragmen RX580'i çalıştırabilir diye düşünüyorum çünkü çalıştıranlar var.
CPU-Z görüntülerini de ekledim.

1607116570916.png

1607116586163.png

Çok teşekkürler,

Son düzenleyen: Moderatör:
Eski, daha eski ya da herhangi bir kartı takınca zaten hiç açılmıyor, kartsız açıp BIOS'u güncelleme de yapamıyorum. Çünkü mevcut sürümünü bilmiyorum bir sonraki sürümü var mı onu da bilmiyorum. Anakart cok eski oldugundan cok bir bilgi bulamadım internette
yok mudur bunun bir çözümü, kimsede daha önce böyle bir sey olmamıs mı?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı