Ekran kartı değişimi sonrası sinyal yok hatası

hsyngundogmus

Femtopat
Daha fazla  
PC DDR3 eski ekran kartım AMD Radeon HD5450 birinden RX550 aldım PC'ye takınca PC açılıyor fakat monitör aktifken mavi ışık yakması gerekiyor sarı ışık yakıyor RX550 takılı iken anakarttan da görüntü alamıyorum ekran kartını çıkarınca anakarttan görüntü geliyor ekran kartı sağlam başka PC'de denedim şimdiden teşekkürler.

PC DDR3 eski ekran kartım AMD Radeon HD5450 birinden RX550 aldım PC'ye takınca PC açılıyor fakat monitör aktifken mavi ışık yakması gerekiyor sarı ışık yakıyor RX550 takılı iken anakarttan da görüntü alamıyorum ekran kartını çıkarınca anakarttan görüntü geliyor ekran kartı sağlam başka PC'de denedim şimdiden teşekkürler.

Genel olarak bu tarz eski sistemlerde GPU ilk takıldığında görüntü vermeme sıkıntısı çıkabiliyor RAM slotlarının yerini değiştirince düzeliyor çoğunlukla. Fakat durum ışığı farkından bahsetmişsiniz bu bağlamda farklı bir şey olabilir gene de RAM slotlarının yerini değiştirip deneyin.

Genel olarak bu tarz eski sistemlerde GPU ilk takıldığında görüntü vermeme sıkıntısı çıkabiliyor RAM slotlarının yerini değiştirince düzeliyor çoğunlukla. Fakat durum ışığı farkından bahsetmişsiniz bu bağlamda farklı bir şey olabilir gene de RAM slotlarının yerini değiştirip deneyin.

Yerini değiştirmedim ama RAM'leri sök tak yaptım bir de internet kablosu çalışıyor ama PC'ye internette gelmiyor BIOS ile ilgili bir hata vs olabilir mi?

Genel olarak bu tarz eski sistemlerde GPU ilk takıldığında görüntü vermeme sıkıntısı çıkabiliyor RAM slotlarının yerini değiştirince düzeliyor çoğunlukla. Fakat durum ışığı farkından bahsetmişsiniz bu bağlamda farklı bir şey olabilir gene de RAM slotlarının yerini değiştirip.

Bunları PC kapalıyken yapacağım değil mi?

İşlemci bozukmuş ekran kartıda uyum sağlamıyor sanırım işlemci ayağı ezilmiş PSU'da gitmiş konu kapatılabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı