Ekran Kartı Değişiminde Format

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kyoraku

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
.
Selamlar arkadaşlar, imzamdaki sistemden Asus GTX 760 ı çıkarıp Evga GTX 780 takmak istiyorum.
Adım adım neler yapmalıyım? Format gerekir mi? Umarım gerekmez :)
Saygı ve sevgiler...

Günceldir.

Bildiğim kadarıyla format gerekmez. Tek yapman gereken GTX780'i monte edip eski driver'i silmen ve yenisini yüklemen. İnternet sitesinden güncel driver'ı bulabilirsin.

Format gerekmez eskisini çıkarıp yenisini takacaksın bu kadar.
Ekran kartı üretici firması resmi sitesinden güncel driverları indirip keyfini sür.

Öyle mi diyorsunuz? Sıfır değil 2. el düşünüyordum 750 TL civarı...

Su saattrn sonra alınmaz diyenler neden diyor acaba. Bence 780 çok güçlü bi kart. Ayrıca 780nin cuda core, texture fill rate, memory bandwidth ve bit değerleri daha yüksek. Gpu cekirdek frekansları birbirine cok yakın. 780 3GB GDDR5 belleğe 970 ise 4 GB belleğe sahip. Tek eksi yanı watt tüketimi oda değer bence. Fiyat farkında göz önünde olursa 780 daha iyi bir seçim benim gözümde. Kartları Geforce sitesinden özelliklerini inceleyebilirsiniz daha net anlarsınız demek istediklerimi.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 970 varken 780 almak saçma biraz. Tabii ikinci elde fiyatı uygunsa alınabilir. Ama tavsiyem Maxwell olacaktır yine de.

Ekran kartı değişiminde format gerekmez. Zaten aynı mimari olduklarından dolayı aynı sürücüyü kullanıyor 2 model de ;) İşimi %100 garantiye alayım diyorsanız öncesinde DDU ile sürücüleri kaldırabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı