Ekran kartı değiştirdikten sonra yapılması gerekenler nelerdir?

ViperEyes77

Kilopat
Daha fazla  
Sistemimde GTX1050 Ti ekran kartı var 2. el RTX2060 alacağım yakın zamanda, yapılması gerekenler bunlar mı;
1) ilk sisteme DDU indiryorsunuz.
2) güvenli moda girip DDU ile ekran kartı Driver'ını siliyorsunuz.
3) sistemi kapatıp eski ekran kartını çıkartıyorsunuz.
4) yeni ekran kartını takıp sistemi açıyorsunuz.
5) eğer driver eski ise ekran kartınızın markasına bakın ve internetten Driver'ını indirin ve güncelleyin.

Alacağım ekran kartını da ayrıyeten DDU ile driverini kaldıracağım doğru mudur?

NVIDIA'dan NVIDIA geçişte hiçbir şey yapmana gerek olmuyor genelde. Ben 4 ekran kartı değiştirdim hiçbir şey yapmadım. Sadece driver güncellemesi geldiyse yapın ve temiz kurulum seçin.

Sistemimde GTX1050 Ti ekran kartı var 2. el RTX2060 alacağım yakın zamanda, yapılması gerekenler bunlar mı;
1) ilk sisteme DDU indiryorsunuz.
2) güvenli moda girip DDU ile ekran kartı Driver'ını siliyorsunuz.
3) sistemi kapatıp eski ekran kartını çıkartıyorsunuz.
4) yeni ekran kartını takıp sistemi açıyorsunuz.
5) eğer driver eski ise ekran kartınızın markasına bakın ve internetten Driver'ını indirin ve güncelleyin.

Alacağım ekran kartını da ayrıyeten DDU ile driverini kaldıracağım doğru mudur?
Sürücüleri silmenize bile gerek yok. AMD olan bir ekran kartına geçseydiniz gerek vardı ancak Nvidia'da gerek yok. Ben GTX 1650 Super den GTX 1080'e geçmişimde hiç sürücülere dokunmadım.

Kafam karıştı DDU'yu kullanayım mı kullanmayımı birisi GTX birisi RTX farklı özellikleri olur diye her ihtimale karşı kullanmayı düşünüyorum DDU'yu.

Ekran kartını almaya gittiğimde alacağım bilgisayarda driverini DDU ile kaldıraymmı yoksa kendi PC'me taktıktan sonramı kaldırayım driveri?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı