Ekran kartı desteği FPS etkiler mi?

Alaxel

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kasam MSI 010M, ekran kartım ASUS TUF RTX 3070 ekran kartı güç kablosu kasanın biraz dışında kalıyor katlamak zorunda kalıyorum hem güç kaynağı kablosuna hem de ekran kartının eğilmesine neden oluyor. Bende sorunu çözmek için internete araştırma yaptım ekte resmi olan ürünü buldum ölçtüm biçtim her şey uygun ama aklımda şu soru oluştu "ekran kartının performansını etkiler mi?"

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    887,2 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının performansı ile alakası olmaz. Gücü iletir. İletimi de sağlar ama o iletimi ne kadar kaliteli ve ne kadar güvenli yaptığına bağlı. 220W güç çekebiliyor bu alet. Gerekmedikçe böyle parçalar kullanılmasına karşıyım. Kısa devre, ısınma, temassızlık, kalitesizlik gibi sebeplerden dolayı, dolaylı yoldan performans kaybı ve arıza yaşanabiliyor.

Son düzenleme:
Ekran kartının performansı ile alakası olmaz. Gücü iletir. İletimi de sağlar ama o iletimi ne kadar kaliteli ve ne kadar güvenli yaptığına bağlı. 220W güç çekebiliyor bu alet. Gerekmedikçe böyle parçalar kullanılmasına karşıyım. Kısa devre, ısınma, temassızlık, kalitesizlik gibi sebeplerden dolayı, dolaylı yoldan performans kaybı ve arıza yaşanabiliyor.
hocam bende o yüzden sordum performansı etkiler mi ? (az güç iletimi gibi)

hocam bende o yüzden sordum performansı etkiler mi ? (az güç iletimi gibi)
Az güç iletimi olmaz da kartı yakarsın. O daha muhtemel. O dandik dönüştürücünün ısınıp erimesi vs çok daha olası :D

Kullanan var ama. Sanırım EVGA'nın lisanslı bu ürünlerinden vardı. Keza 24Pin ATX için de geçerli şekilde. Bir onlara bak derim. Pimpirikli değilsen alada bilirsin bu arada. Ben max yaşanabileceği söylüyorum. RTX 40XX serisi için kesinlikle kullanma bu arada. Veya tepe model RTX20XX/30XX ler için. 3090/3080 gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı