Ekran kartı destek aparatı önerisi

Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Vestel/QA
Gigabyte G1 Gaming GTX 980 Ti kullanıyorum ekran kartı artık sağa doğru eğilmeye başladı. Şık gözüken bir GPU holder arıyorum. ARGB destekli olsa daha iyi olur? Var mı önerisi olan?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Atlas var, bence çok iyi görünmüyor.
3D baskı ile kendin bastırabilirsin. Ben öyle yaptım. Çok güzel şeyler yok ama zaten fazla görünen bir şey değil.

Thingiverse sitesine girip "GPU Bracket" yazdığınızda karşınıza modeller çıkıyor. Ben şunu yaptırmıştım.

Adjustable GPU Bracket

Buradan seçtiğiniz modeli internetten veya Armut uygulamasından yapan yerleri bulup yaptırabilirsiniz. Ama malzemesi yoğun olmalı.

Ben buradaki arkadaşa yaptırdım. Kargo dahil 40 TL tuttu.
Görünüşü şöyle:
IMG_20210927_115302.jpg

Güzelmiş, ben de GTX 980 için düşünüyorum, eğildi iyice. Tam ölçüyü nasıl verdiniz veya kendiniz mi çizdiniz?
Ekran kartı ilk geldiğinde eğik mi tam anlayamadım. Kartın vidalandığı kısımdan ölçü alıp bir kurşun kalemi kestim. Birazcık onunla kullandım destek olarak.
Kurşun kalemi ölçtüm, tam 8 cm geliyordu.
İnternette 3D yazıcıyla basmak için dosyalar var, (yukarıda bir arkadaş link atmış. Bazıları ücretli ancak ücretsizi de bulmak mümkün, benimki ücretsiz.) dosyanın linkini basacak arkadaşa atıyorsunuz. O fiyat çıkartıyor.

Aslında bu modeli çok beğenmedim ben de ama güzel şeyler malesef paralı. Nasılsa çok görünmüyor, bir şey olmaz diye bastırdım.

Thingiverse sitesine girip "GPU Bracket" yazdığınızda karşınıza modeller çıkıyor. Ben şunu yaptırmıştım.

Adjustable GPU Bracket

Buradan seçtiğiniz modeli internetten veya Armut uygulamasından yapan yerleri bulup yaptırabilirsiniz. Ama malzemesi yoğun olmalı.

Anladım kaç para tutmuştu peki sizin yaptırdığınız?
Ekran kartı ilk geldiğinde eğik mi tam anlayamadım. Kartın vidalandığı kısımdan ölçü alıp bir kurşun kalemi kestim. Birazcık onunla kullandım destek olarak.
Kurşun kalemi ölçtüm, tam 8 cm geliyordu.
İnternette 3D yazıcıyla basmak için dosyalar var, (yukarıda bir arkadaş link atmış. Bazıları ücretli ancak ücretsizi de bulmak mümkün, benimki ücretsiz.) Dosyanın linkini basacak arkadaşa atıyorsunuz. O fiyat çıkartıyor.

Aslında bu modeli çok beğenmedim ben de ama güzel şeyler maalesef paralı. Nasılsa çok görünmüyor, bir şey olmaz diye bastırdım.

Sizin yaptırdığınız gayet hoş görünüyor aslında wish.com'dan birkaç şey buldum ama gelmesi epey uzun sürüyor sizin yaptırdığınız kişiye bir fiyat soracağım.

Geri
Yukarı