Ekran kartı devreye girince bilgisayar donuyor

pefayim

Femtopat
Intel i5 5200U işlemci ve NVIDIA GT 940M model ekran kartlı bir bilgisayarım var. Bu bilgisayarda geçtiğimiz ay ekran kartı durup dururken arıza verdi. Sorun şu şekilde başladı; bilgisayarda oyun oynarken ekrandaki görüntü birden dondu ve dakikalarca öyle kaldı. Düzelmeyeceğini anlayıp reset atıp şansımı deneyim dedim fakat bu sefer Windows şifre ekranına kadar her şey normal bir şekilde açıldıktan sonra birden donuyor ve yeniden başlatana kadar işlem yapmaya izin vermiyor. Ayrıca yeniden başlatma da bir çözüm değil çünkü yine şifre ekranında donup kalıyor yani kısır döngüdeyim. Sorunu bulmak için güvenli modda başlatıp, harici ekran kartını aygıt yöneticisi üzerinden devre dışı bıraktığımda bilgisayar sorunsuz çalışmaya devam ediyor fakat ekran kartını tekrar aktif konuma aldığımda bilgisayar bulunduğu noktada donup kalıyor. Sorunun çözümü ve varsa tahmini maliyeti nedir?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Aynı sorunu bende yaşıyorum ekran kartı arızalı başka bir açıklaması yok benim denemediğim hiç bir şey kalmadı gtx 950m ekran kartını kullanıyorum değişim yaptıracağım yazılımsal olarak elden hiç bir şey gelmiyor her şeyi denedim..

Aynı sorunu bende yaşıyorum ekran kartı arızalı başka bir açıklaması yok benim denemediğim hiçbir şey kalmadı GTX 950M ekran kartını kullanıyorum değişim yaptıracağım yazılımsal olarak elden hiçbir şey gelmiyor her şeyi denedim.

Sana birkaç çözüm yazacağım umarım işine yarar.

1- ekran kartının VRAM'lerinden biri bozulmuş olabilir. Güvendiğin bir bilgisayarcıya kontrol ettirebilirsin.
2- yazılımsal olarak diğer mesajlarda dedikleri gibi bir sorun olabilir.
3- bilgisayarında ki ekran kartını çıkartıp pinleri yumuşakca bir silgi yardımıyla silebilirsin. Bazen oksit ya da kir olduğunda bu durumlar yaşanabilir.
Cevabını bekliyorum.

Geri
Yukarı