Bilgisayar donuyor

hutvex

Decapat
Daha fazla  
Konuya uzun uzun giriş yapayım. Öncelikle ben kasayı 2022 senesinde aldıgımda sorun yoktu son 2 aydır ben askerdeyken kız kardeşim bilgisayar da oyun oynuyorken. Bilgisayarın ekranı kendiliginden donuyor bazen kendini resetliyor bazen hiçbir şey olmuyor sadece mouse ve klavye çalışmıyor yine kapatıp açmam gerekiyor ama ışıkları vs yanıyor klavye mouse çalışmadıgı zaman.

Konuya uzun uzun giriş yapayım. Öncelikle ben kasayı 2022 senesinde aldıgımda sorun yoktu son 2 aydır ben askerdeyken kız kardeşim bilgisayar da oyun oynuyorken. Bilgisayarın ekranı kendiliginden donuyor bazen kendini resetliyor bazen hiçbir şey olmuyor sadece mouse ve klavye çalışmıyor yine kapatıp açmam gerekiyor ama ışıkları vs yanıyor klavye mouse çalışmadıgı zaman.

Windows 11 mi işletim sistemi?

OCCT testi ve ağır bir oyunda MSI Afterburner ile değerleri bize gösterebilirseniz yardımcı olalım. Sistem özelliklerini yazar mısınız? PSU yetmiyor olabilir. OCCT ile güç testine sokun. Bilgisayar kapanıyorsa PSU' da sıkıntı olabilir. Ağır bir oyun açın. Kapanıyorsa ekran kartı termal macunu kurumuş, çok ısındığı için sistem kapanıyor olabilir.

Virüs kaynaklı olabilir ya da belki kasanın içine bir şey kaçmış falan.

Yüksek ihtimalle PSU kaynaklıdır. Eski bilgisayarımda bende yaşamıştım bu sorunu ama net bir şey söylemek pek mümkün değil. Belki ekran kartı kaynaklıda olabilir.

OCCT testi ve ağır bir oyunda MSI Afterburner ile değerleri bize gösterebilirseniz yardımcı olalım. Sistem özelliklerini yazar mısınız? PSU yetmiyor olabilir. OCCT ile güç testine sokun. Bilgisayar kapanıyorsa PSU' da sıkıntı olabilir. Ağır bir oyun açın. Kapanıyorsa ekran kartı termal macunu kurumuş, çok ısındığı için sistem kapanıyor olabilir.
1687264025664.png

Windows 11 mi işletim sistemi?

Hayır Windows 10.

Sisteminiz eski bir sistem değil. Güç kaynağı da güvenilir. MSI Afterburner ile ağır bir oyunda aldığınız değerleri bize gösterebilir misiniz?

Ağır bir oyun yok bende ne yapabilirim LoL Valorant yüklü şu an sadece.

Ağır bir oyun yok bende ne yapabilirim LoL Valorant yüklü şu an sadece.
format attım atmadan önce gta 5 vs vardı

1687264867922.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı