Ekran kartı dışındaki bileşenlerin FPS'e etkisi var mı?

KARDEŞ, HDD'den kaynaklanan takılma, veri okuma hızından dolayı oluyor. FPS ise grafik ile alakalı bir durum. Bana diyorsun fakat kendini yalanlıyorsun. MAP'in yüklenmesinin FPS ile alakası ne? Bu tür ara sahnelerin ya da verilen yüklenme hızı HDD ve SSD ile alakalıdır.

FPS'in droplanması ile HDD'nin veri hızına bağlı olarak yaşanan drop farklı şeyler. Akşam akşam saçma saçma yorumlar atıp da milleti germeyin.

Ayrıca "eyer" atta bulunur.
Eyeri sıkı tut düşüceksin

Eyeri sıkı tut düşeceksin
Adam gelmiş, ciddi ciddi MAP'in yüklenme hızının HDD ya da SSD ile alakalı olduğunu söylerken (doğru söylüyor), birden 180 derece değişerek, bu durumu FPS ile bağdaştırmaya çalışıyor.

İlginç insanlar var. Hep yalan yanlış bilgiler ve hazır cevaplarla forumu kirletiyorlar.

Adam gelmiş, ciddi ciddi MAP'in yüklenme hızının HDD ya da SSD ile alakalı olduğunu söylerken (doğru söylüyor), birden 180 derece değişerek, bu durumu FPS ile bağdaştırmaya çalışıyor.

İlginç insanlar var. Hep yalan yanlış bilgiler ve hazır cevaplarla forumu kirletiyorlar.
Ben csgo yu önceden hdd de oynuyordum ssd ye yükledim 1 fps bile artmadı sadece aşırı hızlı giriyorum mesela ölüm maçında botlarla oynuyorum millet zor geliyor.

12GB 1600MHz yerine 8GB 3000MHz kullanırsanız daha yüksek fps değerleri alırsınız.
Efendim kullanamıyorum çünkü anakart desteklemiyor 3000 mhz
CPU, GPU, HDD, RAM bu bileşenlerin hepsi FPS'ye etki eder. Sizin sisteminizde ki temel sorun işlemcinizden geciyor. FX4100 çok eski ve zaten zamanının giriş seviyesi işlemcisi RX560 her ne kadar F/P ürünü olsada o işlemcide dar boğaz olacaktır. FX serisinden AM3 ve AM3+ için yeni bir işlemci tercih edebilirsiniz. FX 8350 veya FX9590 gibi. Temelde sisteminizin yan parçaları gayet iyi (depolamanız, PSU'nuz gibi) ama temel parçalar artık eski sayılır. RX560 ise Şehirden indim köye olmuş.
Efendim rx560 sheader 1080 dı galiba yani yükseğinde daha iyi olduğu için aldım 560 Tl ne bileyim ekran kartına kullandığınız tabir tuhafıma gitti gerçi fifa 2020 bile yüksek çözünürlükke kaldırıyor gta5 de aynı şekilde sadece işlemci anakart ve ram sıkıntım oldunu düşündüm yine aydınlattığınız için teişekür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı