Çözüldü Ekran kartı DxDiag'da oluşturucu sekmesinde gözüküyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YUNUS EVREN

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam,

Dell laptopta DxDiag'a giriş yaptığımda sekmelerin arasında geçiş yaparken ekran sekmesinde Intel Graphics gözüküyor. Bir yandaki oluşturucu sekmesinde harici ekran kartım gözüküyor. Harici ekran kartımın asıl ekran sekmesinde nasıl görünmesini sağlayabilirim? İyi sosyaller.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    257 KB · Görüntüleme: 152
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    295,5 KB · Görüntüleme: 154
Çözüm
Harici ekran kartımın asıl ekran sekmesinde nasıl görünmesini sağlayabilirim?
Bunu ancak bilgisayarında MUX varsa yapabilirsin. 1050 Ti olan cihazda da MUX olmayacağına göre yapamazsın.

Asıl soru yapmaktaki amacın ne? Bilgisayarın harici ekran kartını kullanmıyor mu? Kullandığına eminim.

Sizin bu sorudan önce ilgilenmeniz gereken konu geçen seneden kalma sürücüleriniz.
Herkese selam,

Dell laptopta DxDiag'a giriş yaptığımda sekmelerin arasında geçiş yaparken ekran sekmesinde Intel Graphics gözüküyor. Bir yandaki oluşturucu sekmesinde harici ekran kartım gözüküyor. Harici ekran kartımın asıl ekran sekmesinde nasıl görünmesini sağlayabilirim? İyi sosyaller.
Bir sorun var mı sizi etkileyen? Eğer FPS düşüşü yaşıyorsanız oyuna harici ekran kartını atayın.
Başlat menüsüne grafik ayarları yazın ve grafik ayarlarını açın.
Eğer uygulama Microsoft Store ile yüklendiyse seçebildiğiniz kısmı "Microsoft Store uygulaması" olarak işaretleyin.
Microsoft Store uygulaması ise onu aşağıdan seçin ve "Ekle" tuşuna basın.
Eğer değilse "Göz at" butonuna tıklayın ve oyunun çalışma dosyasını (Görev Yöneticisi ile bulunabilir.) seçin ve "Ekle" tuşuna basın.
Uygulamaya tıklayıp "Seçenekler" kısmına gelin ve "Yüksek performans" seçeneğini seçin, "Kaydet" tuşuna basın.

Harici ekran kartımın asıl ekran sekmesinde nasıl görünmesini sağlayabilirim?
Bunu ancak bilgisayarında MUX varsa yapabilirsin. 1050 Ti olan cihazda da MUX olmayacağına göre yapamazsın.

Asıl soru yapmaktaki amacın ne? Bilgisayarın harici ekran kartını kullanmıyor mu? Kullandığına eminim.

Sizin bu sorudan önce ilgilenmeniz gereken konu geçen seneden kalma sürücüleriniz.

Çözüm

Hocam öncelikle teşekkürler, nvidianın sitesinden son tarihli sürücüleri yükledim. Eski sürücüyü kaldırıp yüklediğim halde böyle gözüküyor. Daha yeni bir sürücü olduğunu Nvidia resmi sürücü sitesinde göremedim.

Geri
Yukarı