Çözüldü Ekran kartı fan bozulması garantiye girer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
ASUS Dual RX 580 8 GB fanları 100'de 100 kullanmak istiyorum çünkü oyun oynarken 80 derece altını görmüyorum en fazla 83 derece görüyorum o yüzden fanları sona çekmek istiyorum bu durumda bozulursa garanti süreci işler mi?
Garanti kapsamına girer ancak fan sesi kafanızı ütüler. Onun yerine UV yapmanızı tavsiye ederim.
Ekran kartı modeliniz nedir? Genelde 60 derece altında fanlar dönmez, 60 derece üstünde çok ısınmadığı müddetçe fanlar tam hızıyla dönmez, bozulduğundan eminseniz garantiye gönderin, garanti kapsamına girer.

Kendi kendine bozulduysa tabii ki girer.

Ekran kartı modeliniz nedir? Genelde 60 derece altında fanlar dönmez, 60 derece üstünde çok ısınmadığı müddetçe fanlar tam hızıyla dönmez, bozulduğundan eminseniz garantiye gönderin, garanti kapsamına girer.

Senden kaynaklanmıyorsa sorun girer senin etkin varsa girmez.

Benden kaynaklanan durum olsa ne olabilir? Şu anda sorun yok sadece merak ediyorum ilginiz için teşekkürler.

Örneğin fanı kırarsanız garanti dışı. Ayrıca ekran kartınız nedir, genelde fanlar 60 derece altında çalışmaz.

Senden kaynaklanan durum ise kullanıcı hatası derler yapımı için para isterler.

ASUS Dual RX 580 8 GB fanları 100'de 100 kullanmak istiyorum çünkü oyun oynarken 80 derece altını görmüyorum en fazla 83 derece görüyorum o yüzden fanları sona çekmek istiyorum bu durumda bozulursa garanti süreci işler mi?

Fanları yüzde yüzde kullanmak fanların daha erken yıpranmasına ve ekran kartının ömrünün azalmasına neden olur.Sıcaklığı düşürmek için çeşitli yollar var.Onları denemelisiniz.

Geri
Yukarı