Ekran kartı fan hızını değiştirmek zararlı mı?

Stan Sana

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar ekran kartım oyun oynarken 75- 85 derecelerde oynayıp duruyordu ben de fan hızlarını değiştirmeye karar verdim değiştirdiğimde sabit 60-70 derecede oynuyordum. Sonra birkaç araştırma yaptım bunun fanın ömrünü etkileyeceği söyleniyor. Etkilerse ne kadar etkiler, yardımcı olur musunuz? Sizce değiştirmeli miyim? Aşağıya da fan hızı ayarlarımı bıraktım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Ekran kartım RX570.

ekranın kartı ayarı.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar ekran kartım oyun oynarken 75- 85 derecelerde oynayıp duruyordu ben de fan hızlarını değiştirmeye karar verdim değiştirdiğimde sabit 60-70 derecede oynuyordum. Sonra birkaç araştırma yaptım bunun fanın ömrünü etkileyeceği söyleniyor. Etkilerse ne kadar etkiler, yardımcı olur musunuz? Sizce değiştirmeli miyim? Aşağıya da fan hızı ayarlarımı bıraktım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Ekran kartım RX570.

Eki Görüntüle 1106547

Sadece ömrü kısalır bu her şeye göre değişir fanın yapısına göre veya voltaj veya iç ayarlarına göre tahmin edilebilir ama bilmem evet ömrü bitirdiği doğrudur ama korkmayın ben 8 senedir kullanıyorum ekran kartı bir şey olmadı benim arkadaşlarımda sürekli fan limitini %93 de çalıştırır bizim için sıkıntı olmadı.

h

Eki Görüntüle 1106547
hocam bende geçenlerde karıştırdım fulledim sonra kapattım pcyi sonraki gün ekran bozuk sonra i baktım fan dönmüyor ekran kartı ateş gibi sonra nemi oldu ekran kartı çöp oldu. şuan 2.nesil i5 dahili grafiği kullanıyorum

Sorunu çözdüm bir tane kablo 2. fanın dönmesini engelliyormuş malum 2. fan da dönmüyormuş :D Şimdi 75 62 arası oynuyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı