Ekran kartı fanı boştayken çalışıyor

y.yazici

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartım oyunlar dışındayken fanları çalışmıyor ama bir şey dikkatimi çekti boştayken hep 49 derece ama ekran kartı böyle 5 dk da bir böyle 30 saniye çalışıp duruyor. Normal mi anlamadım?

Sanırım, ROG STRİX serisi bir kart kullanıyorsunuz, tabi ki diğer modellerde var ama ASUS daha çok tercih ediyor.
Bahsettiğiniz bir kart özelliğidir. 0 DB olarak geçer. Örneğin; kart 55 derece altında fan açmaz. Sizde bu 50 dereceye ayarlı.
49 derece durmasının sebebi, siz Chrome, Youtube gibi etkinlikler yaparken GPU voltaj, frekans değişimine uğruyor. Bu değer fan çalışmadan kartın kalabileceği bir sıcaklıktır.

Hocam ekran kartsız bilgisayar çalışır mı sizce? Aklımı kaybetmek üzereyim bu nasıl bir soru.

Dostum şu an sanırım kafanız guzel hani PC de işlemci diye bir şey bulunur bilirsiniz "umarım" bu işlemci denilen aygıtın içerinde de dahili ekran kartı bulunur tamammı bu da senin PC'yi acmanı ve standart işleri yapmanı saglar hani ofis laptopları var ya onlar oyle calısır ya hani hocam saka mısınız hepniz yoksa cahil sakası mı yapıyorsunuz ""dahili kran kartını asan iş oyun photosh. Gibi işlerde harici ekran kartı acılır!""

Dostum şu an sanırım kafanız guzel hani PC de işlemci diye bir şey bulunur bilirsiniz "umarım" bu işlemci denilen aygıtın içerinde de dahili ekran kartı bulunur tamammı bu da senin PC'yi acmanı ve standart işleri yapmanı saglar hani ofis laptopları var ya onlar oyle calısır ya hani hocam saka mısınız hepniz yoksa cahil sakası mı yapıyorsunuz ""dahili kran kartını asan iş oyun photosh. Gibi işlerde harici ekran kartı acılır!""
Arkadaşım bu bir MASA ÜSTÜ deli etme beni dahili ekran kartı yok demekki

lütfen ben artık açıklamayacağım bu konuyu inceleyin lütfen he bir de bilgisayar mühendisliğinden istifa edersen çok mutlu olurum iyi sosyaller.

Sen once oku da ondan sonra iş ile ilgili laf et dostum; at gozlugunuzu cıkarın ve soruyu okuyun "ekran kartı böyle 5 dk da bir böyle 30 saniye çalışıp duruyor." yazmıs adam ne demek bu güzel insan.

lütfen ben artık açıklamayacağım bu konuyu inceleyin lütfen he bir de bilgisayar mühendisliğinden istifa edersen çok mutlu olurum iyi sosyaller.

Lütfen daha fazla bilgisiz bilgisiz yazılar yazıp kendizinizi rezil etmeyiniz.

Gidip linkini bıraktığım konuyu inceleyin sonra da dediğim gibi istifa edin.
Bir de arkadaş fanı çalışıyor demiş daha konuyu okumayıp benimle tartışıyorsunuz.

Dost bak anlama konusunda da sorun yasıyorsun sen daha; sanırım LGS de kalmıssın benim meslege laf edeceginize okuma ve okudugunu anlama uzerıne olan sorulara yonelerek kendiniz geliştirin bilmediğiniz sularda bogulmayın.

Bak sana daha ne kadar acıklacaksak duvar bile şu an anlamıs durum.

Sana konu sahıbının cumlesını bizzat copy paste yapıyorum belki anlamazsın "kopyalayıp yapıstıryorum"

""Ekran kartı böyle 5 dk da bir böyle 30 saniye çalışıp duruyor.""

Burada ben ekran kartının fanı gibi bir "kelime" goremiyorum.

Lütfen daha fazla kendizi rezil etmeyin ve sosyalde kalabalık olusturmayın!

Dost bak anlama konusunda da sorun yasıyorsun sen daha; sanırım LGS de kalmıssın benim meslege laf edeceginize okuma ve okudugunu anlama uzerıne olan sorulara yonelerek kendiniz geliştirin bilmediğiniz sularda bogulmayın.

Bak sana daha ne kadar acıklacaksak duvar bile şu an anlamıs durum.

Sana konu sahıbının cumlesını bizzat copy paste yapıyorum belki anlamazsın "kopyalayıp yapıstıryorum"

""Ekran kartı böyle 5 dk da bir böyle 30 saniye çalışıp duruyor.""

Burada ben ekran kartının fanı gibi bir "kelime" goremiyorum.

Lütfen daha fazla kendizi rezil etmeyin ve sosyalde kalabalık olusturmayın!

Arkadaş ekran kartı fanı yazmış siz doğru konuya baktığınızdan emin misiniz?

Tavsiyem, ekranın yenileme hızını düşürerek fanları ve sıcaklıkları gözlemlemeniz.
Yüksek yenileme hızında ekran kartı hızını artırdığı için sıcaklığı artar. Artan sıcaklık da belli sıcaklığa gelmeden çalışmamak üzere programlanmış fanları çalıştırmaya başlar.

Sizi bilgilendireyim ben fan hızı yazdım başta sonradan belirtmemişim benim hatam ama evet fanlar demek istedim.

Sanırım, ROG STRİX serisi bir kart kullanıyorsunuz, tabi ki diğer modellerde var ama ASUS daha çok tercih ediyor.
Bahsettiğiniz bir kart özelliğidir. 0 DB olarak geçer. Örneğin; kart 55 derece altında fan açmaz. Sizde bu 50 dereceye ayarlı.
49 derece durmasının sebebi, siz Chrome, Youtube gibi etkinlikler yaparken GPU voltaj, frekans değişimine uğruyor. Bu değer fan çalışmadan kartın kalabileceği bir sıcaklıktır.
Şöyle tam 49 derecede duruyor 50 olunca çalışıyor sonra yine 49a düşüyor ve duruyor o yüzden yazdım zaten.

Geri
Yukarı