Ekran kartı fanı dönmüyor ve ekrana görüntü gelmiyor

Galaxtus

Hectopat
Merhaba. Sorunum şu şekilde. Birkaç ay önce PC'ı çalıştırmayı denediğimde kasanın fanı dahil hiçbir şey çalışmıyordu. Sorunun anakartta olduğunu düşündüm. Bugün tekrar denedim ve ekran kartı hariç her şey doğru çalışıyordu yani fanları dönüyor. Sadece ekran kartı çalışmıyor. GPU'yu çıkardığımda ise PCI girişinde böyle mavi lekelere rastladım.

IMG_20220802_154943.jpg

IMG_20220802_154935.jpg

Aynı mavi lekeler ekran kartı girişinde de vardı. Denediğim çözümler;
-Bu uçları silgi ile silmek.
-RAM'i çıkarıp başka slota takmak.
-SSD'yi çıkarıp takmak.

Ekran kartı: Palit GTX 1650.
Anakart: BIOSTAR H310M.
İşlemci: i3-9100F

Merhaba. Sorunum şu şekilde. Birkaç ay önce PC'ı çalıştırmayı denediğimde kasanın fanı dahil hiçbir şey çalışmıyordu. Sorunun anakartta olduğunu düşündüm. Bugün tekrar denedim ve ekran kartı hariç her şey doğru çalışıyordu yani fanları dönüyor. Sadece ekran kartı çalışmıyor. GPU'yu çıkardığımda ise PCI girişinde böyle mavi lekelere rastladım.

Eki Görüntüle 1471897

Eki Görüntüle 1471898

Aynı mavi lekeler ekran kartı girişinde de vardı. Denediğim çözümler;
-Bu uçları silgi ile silmek.
-RAM'i çıkarıp başka slota takmak.
-SSD'yi çıkarıp takmak.

Ekran kartı: Palit GTX 1650.
Anakart: BIOSTAR H310M.
İşlemci: i3-9100F

Bakır oksitlenmiş gibi duruyor, temizlersen düzelir.

Okul silgisi, tiner veya oksit temizlemek için yapılmış kimyasalları deneyebilirsin.

Oksitlenmiş. Faber-Castell'in mavi silgileri var onlar ile kolayca silebilirsiniz.

Oksitlenmiş. Faber-Castell'in mavi silgileri var onlar ile kolayca silebilirsiniz.
Oksitlenmiş. Diğer parçaları da kontrol edin önce.
Bakır oksitlenmiş gibi duruyor, temizlersen düzelir.

Okul silgisi, tiner veya oksit temizlemek için yapılmış kimyasalları deneyebilirsin.
Bakır oksitlenmesi gibi duruyor, tinerle temizlenir genelde. Ancak sadece orada değil tüm sistemde olmuşsa diye kontrol etmen gerekir - cihaz nemli bir yerde mi kaldı?

Oksitlemeyi giderdim ancak hala olmadı. Fotoğrafta girişteki sarı metallerin aşındığı gözüküyor. Bazı metaller direkt söküldü zaten. O yüzden olabilir mi acaba ? Olabilir ise tahmini ne kadara tamir ettirebiliriz ?

Oksitlemeyi giderdim ancak hala olmadı. Fotoğrafta girişteki sarı metallerin aşındığı gözüküyor. Bazı metaller direkt söküldü zaten. O yüzden olabilir mi acaba ? Olabilir ise tahmini ne kadara tamir ettirebiliriz ?
Metaller kalktıysa tamir edebilecek birini bulman çok zor. Anakartını kontrol ettin mi - o oksitlenme sistemdeki tüm parçalarda olmuş olabilir, bu da bilgisayarını hurdaya çıkartır.

Yeni konular

Geri
Yukarı