Ekran kartı fanı oyuna göre sesi artıyor

Palit kanka coil whine değil normal yüksek hızda çalışan fan sesi fan hızını 55'e çektim ses gitti sıcaklıkta zaten bir değişiklik olmuyordu.
Palit modellerinin soğutmasını pek bilmiyorum doğrusu ama sıcaklık fazla değilse yaptığınız gibi fan hızını orta ayarlara çekebilirsiniz birde yüksek fan hızlarında sesin artması gayet normaldir hatta bazı kartlarda uçuşa geçmişsiniz gibi ses çıkartır dediğim gibi bu sesten rahatsız oluyorsanız ve sıcaklık anlamında fazla sorun yaşamıyorsanız fan hızını ideal ama sessiz bir seviyeye çekebilir veya sesli olmayacak şekilde belli derecede belli hızda dönsün ayarlaması yapabilirsiniz.

Palit modellerinin soğutmasını pek bilmiyorum doğrusu ama sıcaklık fazla değilse yaptığınız gibi fan hızını orta ayarlara çekebilirsiniz bir de yüksek fan hızlarında sesin artması gayet normaldir hatta bazı kartlarda uçuşa geçmişsiniz gibi ses çıkartır dediğim gibi bu sesten rahatsız oluyorsanız ve sıcaklık anlamında fazla sorun yaşamıyorsanız fan hızını ideal ama sessiz bir seviyeye çekebilir veya sesli olmayacak şekilde belli derecede belli hızda dönsün ayarlaması yapabilirsiniz.

Kanka V-Sync ayarını kapadıktan sonra sıcaklık 15 derece düştü FPS'i 165'e sabitledim sabitlemeden önce 1000 FPS alıyormuş sıcaklık artıyordu bayağı şu an 60 derecelerde takılıyor sıkıntı yok şu an yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı