Ekran kartı fanı yavaş dönüyor

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Selam arkadaşlar. Bu sabah bilgisayarimin 230v luk poweri yandi. Ben de evden başka bir power buldum 250v luk fakat taktiğimda işlemcinin ve ekran kartinin fanlari normalden yavaş dönduğunu fark ettim. Sizce sorun ne olabilir?

Not: Telefondan yaziyorum yanliş yazimlar için özur dilerim telefonumda butun harfler yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
O bence "v" değil de "W". Ek olarak bios ayarlarınıza bakınız 12V çıkışından kaç W geçtiğini karşılaştırınız yeni güç kaynağıyla. Fan hızlarını sıcaklık değerleri etkileyebilir.

Şu Watt ve Volt olayını kavrayamadık bir türlü. Ülkemizdeki şehir şebekesi 220 Volt'tur. 230 Watt bir PSU çok düşük. 250 Watt da aynen öyle. Yine de bunun fanların yavaş dönmesi ile bir ilgisi yok. Daha önce kasayı açmadıysanız ilk defa fanların yavaş döndüğünü görmüş olabilirsiniz.

Yok recep abi çok açtim içini inanmassin sadece bu gun içinde 10 dan fazla açmişimdir ve bilgisayarimin yan kapaği surekli açik takip ediyorum hep fan hizlarini :) Ilk mesaj atan arladaşin dediği bios ayarlarini nasil yapmam gerekiyor yazar misiniz? Anakart modelim ASRock G31M-S.

Zaten 1-2 haftaya kadar Cooler master 500w kasa alacağim ama ozamana kadar idare etmesi lazim.diyecemde şuan bişey daha fark ettim bu power in kendi fani ters takilmiş yani dişariya soğuk veriyor :S Bu powerden hayir yok sanirim bana..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı