Ekran kartı fanından gelen ses nedir?

Aliarlı

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asrock B550MHDV - R3 3100 - Crucial Ballistix Sport 8x2 - PowerColor RX 6600 Hellhound - Rampage Redsky(fırın) - Xigmatek X-Calibre E 500 W Power
Merhaba hocalarım. Sesin coil whine olmadığına eminim. Yagliyorum bunu gres ve makine yağıyla yaptim. Max 1 gun idare ediyor ve tekrardan tok bir ses çıkmaya başlıyor sürtünme sesi gibi. Video koyacağım umarim anlaşılır fani sokup farklı bir işlem yapılabilir mi acaba?

2. video normal kasada fanlar çalışırken.
1. video ekran karti fani çalışırken.

Son düzenleme:
Hocam bana da tam coil whine gibi geldi. Nasıl emin oldunuz?

Hocam bana da tam coil whine gibi geldi. Nasıl emin oldunuz?

Hocam yagladigimda geciyor dediğim gibi bir iki gun idare ediyor. Bildigim kadariyla donanimsal bir sorun coil whine,tabii ki oda olabilir cok bilgili degilim. Coil whinesa yapacak bir şey yok cekicegiz artık.

Hocam yagladigimda geciyor dediğim gibi bir iki gun idare ediyor. Bildigim kadariyla donanimsal bir sorun coil whine, tabii ki oda olabilir cok bilgili degilim. Coil whinesa yapacak bir şey yok cekicegiz artık.

Hocam fanları tam devirde 2-3dk çalıştırıp sonra tekrar otomatiğe alıp dinleyebilir misiniz? Coil whine olduğundan emin olalım.

Hocam fanları tam devirde 2-3dk çalıştırıp sonra tekrar otomatiğe alıp dinleyebilir misiniz? Coil whine olduğundan emin olalım.

Hocam tam devirdide ve daha sonra normale aldigimda devam ediyor surtme sesi coil whine mi oluyor acaba? Fan devrini yukselttikce cikan surtme sesi artıyor.

Hocam tam devirdide ve daha sonra normale aldigimda devam ediyor surtme sesi coil whine mi oluyor acaba?

Hocam hem yağladıysanız hem de hala şu an ses geliyorsa daha yeni tam devirde çalıştırmanıza rağmen, coil Whine'dır.

Hocam hem yağladıysanız hem de hala şu an ses geliyorsa daha yeni tam devirde çalıştırmanıza rağmen, coil Whine'dır.

Teşekkürler hocam o zaman farkli fanları denemek lazim.

Geri
Yukarı