R7 240 Ekran kartı fanından gelen ses

nobleman52

Decapat
Arkadaşlar bilgisayarım yaklaşık 5 senelik ve bundan dolayı normal olabileceğini düşündüm. Ekran kartımın fanın'dan garip bir ses geliyor, ekran kartı fanından geldiğine eminim durdurduğumda ses kesiliyor. Bunun için yeni fan mı almam lazım yoksa gres yağı yeterli olur mu? Sesi aşağıdaki linke atıyorum. Eğer bir oyun açarsam ses artıyor, kesilme yok sadece fan ne kadar hızlı dönerse ona göre bir artış sağlıyor. Ekran kartım; AMD R7 240.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce bi tozunu al, zaten onun fanını 2-3 tane ufak vida tutuyordur, fanın altını üstünü güzel bi temizleyip takarsan ses düzelir büyük ihtimal. Komple soğutuyucuyla sökmek sana kalmış.

Arkadaşlar bilgisayarım yaklaşık 5 senelik ve bundan dolayı normal olabileceğini düşündüm. Ekran kartımın fanın'dan garip bir ses geliyor, ekran kartı fanından geldiğine eminim durdurduğumda ses kesiliyor. Bunun için yeni fan mı almam lazım yoksa gres yağı yeterli olur mu? Sesi aşağıdaki linke atıyorum. Eğer bir oyun açarsam ses artıyor, kesilme yok sadece fan ne kadar hızlı dönerse ona göre bir artış sağlıyor. Ekran kartım; AMD R7 240.

Ya bir yere sürtüyor kablo vs. ya da balansı bozulmuş olabilir.

Önce bir tozunu al, zaten onun fanını 2-3 tane ufak vida tutuyordur, fanın altını üstünü güzel bir temizleyip takarsan ses düzelir büyük ihtimal. Komple soğutuyucuyla sökmek sana kalmış.

Hocam aynı sorun bende de var her türlü şeyi yaptım ancak tamamen kronik ekran kartı ile ilgili bir şey.

Geri
Yukarı