Ekran kartı fanından ses geliyor

Bdrhnisgod

Centipat
İyi akşamlar. Ekran kartını tamire götürdüm. Besleme sorunu mevcuttu. Geldi şu an. Taktığımda böyle bir ses geliyor fandan. Kasanın arkasındaki video yerlerine uymadığı için sabitleyemedim. Acaba ondan mı oluyor yoksa fandan mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Video yükleyemediğim içinmediafire linki koyuyorum bakarsanız sevinirim♥

Son düzenleme:
İyi akşamlar. Ekran kartını tamire götürdüm. Besleme sorunu mevcuttu. Geldi şu an. Taktığımda böyle bir ses geliyor fandan. Kasanın arkasındaki video yerlerine uymadığı için sabitleyemedim. Acaba ondan mı oluyor yoksa fandan mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Videodan anladığıma göre fan dönemiyormuş gibime geliyor ani durmalar oluyor fan çarpıyor mu?

Hocam fanlar sürtüyor.

Videodan anladığıma göre fan dönemiyormuş gibime geliyor ani durmalar oluyor fan çarpıyor mu?
Fan bir saniyeliğine duruyor geri dönüyor tabi ne kadar dönüyor denilebilir orası ayrı.
Pc kapalı iken elimde döndürdüğüm zaman hiçbir takılma olmuyor hızlı dönerken mi sorun oluyor böyle bir ihtimal var mı? Ne yapmamı önerirsiniz ekran kartını açıp birşey yapabilir miyim

Fan bir saniyeliğine duruyor geri dönüyor tabii ne kadar dönüyor denilebilir orası ayrı.
PC kapalı iken elimde döndürdüğüm zaman hiçbir takılma olmuyor hızlı dönerken mi sorun oluyor böyle bir ihtimal var mı? Ne yapmamı önerirsiniz ekran kartını açıp bir şey yapabilir miyim?

Ekran kartını ne kadar süredir kullandığını bilmiyorum soğutucu bloğu tozsuz temiz görünüyor sen mi temizledin? Yoksa hiç temizlenmedi mi? Kartın garantisi yoksa fanın rulman kısmına WD 40 sıkıp elinle fanı birkaç tur attır ve tekrar sık tekrar birkaç tur attır bu sayede içindeki toz ve pislikleri atacaktır bir de eğer fanın üstüne doğrudan basınçlı hava tutulduysa fanın devri bozulmuş olabilir. Ya da üstte bir arkadaşın dediği gibi söküp takmada sorun olmuş olabilir bir de uzun süredir mi ses yapıyor yoksa tamirden sonramı oldu? Tamirden sonra olduysa tamire götürdüğün yere tekrar başvur.

Tamirden sonra oldu dostum pazartesi tanıdğım bi bilgisayarcı var oraya götürcem. Herif nasıl vidaladıysa açamadım vidaları.d Az önce kasadan çıkarıp baktım kendim çevirirken de sürtüyor hafif ve bir ucuna bastırdığım zaman diğer taraf yamuluyor. Büyük ihtimalle fan değişmesi lazım.
Witcher 3 oynuyordum birden kapandı ekran kartını elledim direk elim yandı pcyi açıp speccy baktığımda boş masaüstü açık olmasına rağmen 84 derece idi.

Geri
Yukarı