Ekran kartı fanları hızlı çalışırsa ömrü azalır mı?

aybarssina

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, ben yeni eski türden bilgisayar topladım. Ekran kartı yeni ve güçlü, ASUS R7 265 serisi. Fanları hep Full'de çalıştırırsam bir sorun olur mu ömrü falan hızlı mı biter?
Kasa küçük oldundan dolayı otoda 60 C'de. Egzoz fan vb. yok.

2.jpg

Merhaba, ben yeni eski türden bilgisayar topladım. Ekran kartı yeni ve güçlü, ASUS R7 265 serisi. Fanları hep Full'de çalıştırırsam bir sorun olur mu ömrü falan hızlı mı biter?

Eki Görüntüle 1177568
Kutu üzerinde çalışma saati vardır. Bu hepsi için geçerli amma erken amma geç bu sizin inisiyatifinize kalmış bir durum.

Eki Görüntüle 1177568
Karta bir şey olmaz, fan rulmanlarının ömrü kısalır.

Motoru ne kadar çok çalıştırırsanız o kadar ömrü azalır tabii ki. Nasıl çalıştırdığınız bile önemli. Yanlış örnek olmuş. :)
Çalıştırmayınca da çürüyor hocam. Fabrika sonrası oynama yapılmadıysa maksimum hızı aracın kapasitesine uygundur zaten.

Arabanın gazına basınca ömrü mü azalıyor? Çok çok 3 kuruş daha fazla yakar.
Bu ne saçma yorum evet gaza basınca doğal olarak devir artıp motor daha fazla zorlancak.
Kurcalamanın alemi ne ki stock halde otomatik kendi çalışsın. Isınma probleminiz varsa kasanızdan ve kartın temizliğinden başlayın.

Bu ne saçma yorum evet gaza basınca doğal olarak devir artıp motor daha fazla zorlancak.
Kurcalamanın alemi ne ki stock halde otomatik kendi çalışsın. Isınma probleminiz varsa kasanızdan ve kartın temizliğinden başlayın.
FAN'lar öyle kolay ömrü tükenen şeyler değil. Arıza verse bile en kolay ve ucuz değişen parçalar. Sistemin sıcak çalışmasından ziyade FAN profili yapıp çalıştırmak daha evladır.

Geri
Yukarı