Ekran kartı fanlarımın hızlanıp yavaşlamasının nedeni ne?

TheBlein

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İş Sağlığı ve Güvenliği
Arkadaşlar çıldıracağım en sonunda bu ekran kartına ne oldu hiç anlamadım. Horizon Zero Dawn Complete Edition Steam'den aldım ve yükledim oyunu 3 saat civarı oynadım kulaklığı çıkarınca fark ettim ekran kartından aniden hızlanıp yavaşlama sesi geliyordu.

Acaba oyundan mı dedim ve masaüstüne döndüğümde aynı sorun devam ediyordu. Şu anda bunu yazarken bile aynı GTX 1660 Ti OC ASUS STRIX modelini kullanıyorum. İşin tuhaf tarafı Görev Yöneticisi'nden performansa bakıyorum ekran kartı kullanımı sıfır ve sıcaklık değerleri normal. En sonunda bu NVIDIA'dan kurtulup RX 7900'e geçeceğim bu nedir ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı sahneler ekran kartını yorabilirken bazıları az yük bindirir. Anlık sıcaklık değişimleri NVIDIA'da normal bir durum. Alt+Tab yaptığınızda yine oyunu alta aldığınız için (eğer destekliyorsa) oyun motoru o an işi durduruyor ya da yarıya alıyor. Bu da yine sıcaklığı etkileyeceği için normal.

Bilgisayarı yeniden başlatın, ona rağmen hızlanıp yavaşlama varsa o zaman anormal.

Otomatik olarak ayarlıyor binen yük ağırlığına ve ortalama sıcaklığınıza göre, rahatsız ediyorsa, "Manuel" olarak ayarlayabilirsin, lakin çok gerekli değil gibi kafa ağrıtır sürekli çalışması bana kalırsa, sizi bilemem.

Otomatik olarak ayarlıyor binen yük ağırlığına ve ortalama sıcaklığınıza göre, rahatsız ediyorsa, "manuel" olarak ayarlayabilirsin, lakin çok gerekli değil gibi kafa ağrıtır sürekli çalışması bana kalırsa, sizi bilemem.

Öyle böyle değil ama 5 saniyede bir 1 saniyeliğine hızlanıyor sonra hemen susuyor. Şu anda halen öyle. Bu arada anonymousun çevirisini kullanıyorum.

Geri
Yukarı