Ekran Kartı Fanlarının Titremesi Normal mi?

Cole McCree

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartı fanları hafif titreşim yapıyor ve dikkatlice dinlediğimde titreşim sesini duyabiliyorum (kasa ile aramda 30 cm var). Fan hızı yükselip alçaldığında duyuluyor sabit iken ses yok denilecek kadar az. Sizce normal mi?

Coil Whine sesi değil, GIGABYTE 1660 SUPER serisi kartlarda böyle bir sorun var maalesef. Aynı kart bende de mevcut ben de aynı sorunu yaşıyorum. Forumda da bizim gibi aynı sorunu yaşayan insanlar vardı. Ben %40'ın üstünde tutarak çözdüm bu sorunu. Deneyebilirsin.

Coil whine sesi değil, Gigabyte 1660 Super serisi kartlarda böyle bir sorun var maalesef. Aynı kart bende de mevcut ben de aynı sorunu yaşıyorum. Forumda da bizim gibi aynı sorunu yaşayan insanlar vardı. Ben %40'ın üstünde tutarak çözdüm bu sorunu. Deneyebilirsin.

Hocam ses dışında hiçbir problem arz etmiyor değil mi?

Hocam ses dışında hiçbir problem arz etmiyor değil mi?

Coil whine sesi değil, Gigabyte 1660 Super serisi kartlarda böyle bir sorun var maalesef. Aynı kart bende de mevcut ben de aynı sorunu yaşıyorum. Forumda da bizim gibi aynı sorunu yaşayan insanlar vardı. Ben %40'ın üstünde tutarak çözdüm bu sorunu. Deneyebilirsin.

Hocam benim ekran kartıma 1660S dediği gibi %40 altı titriyor. Herhangi bir çözüm çıktımı ortaya fanı hızlandırma harici.

Geç olacak ama bende yaşıyorum aynı sorunu 1600RPM'e gelince fan titremeye başlıyor 1500'e düşürüyorum bu sefer derece artıyor ses kesiliyor.

İki kez garantiye, bir kez de Gigabyte'ın kendi şubesine yolladım. Sorun çözülmüyor. Üç ayımı heba ettim bir ses için ve sonuç; ses hiçbir şekilde düzeltilemedi. Alışmaya bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı