Ekran kartı fiyatları düşecek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yahu şuna bak 12 sayfa mesaj atılmış bir de :) Neyi tartıştılar Allah bilir, son 3-4 senedir ucuzlayan herhangi bir PC parçası var mı ? Cevap evet ise beklemeye devam, yok tam tersi yüzde 50 zam gelmiş her şeye diyorsanız tartışmanın manası ne :)
Türkiye'de teknolojik ürünler ucuzlar mı acaba diye beklemek çok yanlış bence, çünkü ucuzlamak bir yana sürekli pahalanır.

Hocam teknoloji sürekli gelişiyor. Yetişmek zor yoksa onu bekleyim bunu bekleyim derseniz daha çok beklersiniz...
6Bin lira bütçe ile millet bilgisayar topluyor siz ekran kartı mı alamıyacaksınız. :D
Hocam ben kafaya koydum 2 sene sonraki kartı alacağım. Bekliyeceksek bari tam bekliyelim :D.

Yahu şuna bak 12 sayfa mesaj atılmış bir de :) Neyi tartıştılar Allah bilir, son 3-4 senedir ucuzlayan herhangi bir PC parçası var mı ? Cevap evet ise beklemeye devam, yok tam tersi yüzde 50 zam gelmiş her şeye diyorsanız tartışmanın manası ne :)
Türkiye'de teknolojik ürünler ucuzlar mı acaba diye beklemek çok yanlış bence, çünkü ucuzlamak bir yana sürekli pahalanır.

Hocam tamam tabikide gün geçtikçe zamlanıyor donanım parçaları. Ama 600TL olan bir ekran kartıda bir ayda 1000TL olmuyordu. Buradaki yazılan mesajlardaki anlatılan sıkıntıda bu. Ben şahsım adına konuşursam, bir ay evvel 600TL olan karta 1000TL veremem. Bütçeden önce gönlüm el vermez. Piyasayı takip etmeyip bütçe sıkıntısı olmayanda beklemez alır zaten.

Hocam tamam tabikide gün geçtikçe zamlanıyor donanım parçaları. Ama 600TL olan bir ekran kartıda bir ayda 1000TL olmuyordu. Buradaki yazılan mesajlardaki anlatılan sıkıntıda bu. Ben şahsım adına konuşursam, bir ay evvel 600TL olan karta 1000TL veremem. Bütçeden önce gönlüm el vermez. Piyasayı takip etmeyip bütçe sıkıntısı olmayanda beklemez alır zaten.
Evet, özellikle bitcoin'ciler yüzünden çok zamlanan ekran kartları varmış. Bunları kastediyorsanız evet nasıl olsa her zaman zam var diye gidip 1 ay önce 600 TL olan karta şimdi 1000 TL verilmez.
Bunun dışındaki parçalar istikrarlı olarak zamlanıyor diye biliyorum.

Çok zor fiyatların şuan da düşmesi. Ancak ikinci el olarak satın alanlar ellerindeki ekran kartlarını satmaya başladığını görüyorum.

Evet, özellikle bitcoin'ciler yüzünden çok zamlanan ekran kartları varmış. Bunları kastediyorsanız evet nasıl olsa her zaman zam var diye gidip 1 ay önce 600 TL olan karta şimdi 1000 TL verilmez.
Bunun dışındaki parçalar istikrarlı olarak zamlanıyor diye biliyorum.
Evet konu bitcoin madencileri yüzünden fiyatları artan ekran kartları. Yoksa diğer bileşenlerde bu hızla zamlansa sistem toplamak hayal olurdu. Allah'tan madenciler diğer bileşenlere bulaşmıyorlar. :ıslık:

Sanırım en mantıklısı amazon :) amazon.de € ile çalıştığı için daha pahalıya gelebiliyor. Bunuda alacaklar için belirteyim. :)

Benim görüşüm bu iş ne kadar hızlı artarsa o kadar hızlı değeri düşer.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı