Ekran kartı fiyatları ucuzlar mı daha?

RTX 3060'a baktığım zamanlarda 11.000 lira falandı. Şimdi 8.500'e bile var, RTX 3050 içind e ara ara indirimler görüyorum.6.000 lira falan denk geldi birkaç kere. Amma velakin ne hikmettir bilinmez 3060 Ti kuruş ucuzlamıyor. Bugünde forumda birisi konu açmış, NVIDIA RTX 30 serisi kartların satıcıların eline ulaştığıyla ilgili bir şeydi. Ee halihazırda Intel de ekran kartı çıkarıyor bir rekabet olur mu? Fiyatlar bunlara bağlı olarak ucuzlar mı? Yoksa kur mağduru mu oluruz sizce? Fikirlerinizi merak ediyorum.

Ethereum mining bu haziran bitecekti sonra seneye ertelediler bu geçici düşüş yerini tekrar artışa alabilir şahsen ben stoğa başladım. Ayrıca Ethereum classic hiç bitmeyecek onun için de AMD serilerini topluyorlar haberiniz olsun.

Doların 14.60 olduğu ortamda daha ne kadar düşmesini bekliyorsunuz şu anki kurda bu rakamların altına kolay kolay düşmez ancak stok bitirmek zararına satış, açılış indirimi vs. gibi şeyler yaparlarsa anca o da

5800-6000 TL bandında 3060 satıldığında dolar kuru 7-8 TL idi millet bu rakamları bekliyor ama unuttuğu bir şey var dolar kuru o da.

Doların 14.60 olduğu ortamda daha ne kadar düşmesini bekliyorsunuz şu anki kurda bu rakamların altına kolay kolay düşmez ancak stok bitirmek zararına satış, açılış indirimi vs. gibi şeyler yaparlarsa anca o da

5800-6000 TL bandında 3060 satıldığında dolar kuru 7-8 TL idi millet bu rakamları bekliyor ama unuttuğu bir şey var dolar kuru o da.
Haklısınız da o zaman 3060 da yeni çıktığı için pahalıydı. O zamanın hesabına göre şu kurla en iyi 3060 serisi olan Rog Strix modellerinin 10.000 civarında olması lazım. Gene de 3.000 lira fazla. Bence bu yaz düşmeye devam edecek sonrasına geri yükselir bence. TR'de hiç bir şeyin garantisi yok. Parası olan hemen alsın yarın 20.000 lirada olabilir. Türkiye Cumhuriyetine hoşgeldiniz 🤣

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam bir etken daha var o da misalen 330 dolara (newegg(4.8k tl)) satılan bir rtx 3050 trde 6800 gibi bir miktarla satılıyor arada 2k lık makas var gümrüktü vergisiydi 1k gitse gene 1k makas var . bak önerilen satış fiyatini geçtim bir firmanın sattığı bir fiyat bu 330 dolar . 3060 ta durum ise neweggte 600 dolarken trde 11k bunda da3klık bir makas aga neyin makası bu adam kendine ekran kartı alabilecek kadar fiyat açığı koyuyor

Piyasa sürekli değişiyor. Sen artar diye alıyorsun bir gün sonra fiyatı iniyor. Daha azalır diye almıyorsun çok artıyor. Belli değil yani ne olacağı pek. Bence bütçenin yettiğinin en iyisi alınmalı.

Son düzenleme:
Yıl ortasından sonra yani Temmuz ayından sonra Fiyatlar yükselişe geçer bilginiz olsun.
Sebep nedir hocam? Bu gidişata göre yakın gelecek olan yazın fiyatlar düşük seyredecek gibi duruyor. Intel de piyasaya girerse rekabetten dolayı düşecektir. Ekonomi faktörleri dahil değil tabiki ama bu saatten sonra daha kötüye gitmez umarım
Hocam bir etken daha var o da misalen 330 dolara (newegg(4.8k tl)) satılan bir rtx 3050 trde 6800 gibi bir miktarla satılıyor arada 2k lık makas var gümrüktü vergisiydi 1k gitse gene 1k makas var . bak önerilen satış fiyatini geçtim bir firmanın sattığı bir fiyat bu 330 dolar . 3060 ta durum ise neweggte 600 dolarken trde 11k bunda da3klık bir makas aga neyin makası bu adam kendine ekran kartı alabilecek kadar fiyat açığı koyuyor
Haklısınız hocam fakat msrp fiyatı diye birşey var (tavsiye edilen satış fiyatı) vergiler herşey dahil firmaların belirlediği fiyatlar onlar. Yani firmaya kaça mâl olduğunun fiyatı değil. Haberleri takip edersen 3 ay önce %80 msrpden yüksekti şuan %19 a kadar gerilemiş.

Geri
Yukarı