Ekran kartı fiyatlarındaki düşüş devam eder mi yoksa geri fiyat artışı yaşanır mı?

Dolar bazında düşüşün devam edeceğini düşünüyorum. Ancak Türk Lirasının değer kaybetmeye kaldığı yerden devam edeceğini de düşünüyorum.

Doların sağ solu belli olmaz.
Dolar bazında düşüşün devam edeceğini düşünüyorum. Ancak Türk Lirasının değer kaybetmeye kaldığı yerden devam edeceğini de düşünüyorum.
Şu anki düşüş benim bildiğim doların düşmesinden değil yurt dışında ucuzlamasından kaynaklı.

Şu anki düşüş benim bildiğim doların düşmesinden değil yurt dışında ucuzlamasından kaynaklı.
Dolar bazında düşüş işte. Yani 300 dolar ise 295 dolara ve ardından 290 dolara düşmesi dolar bazında düşüştür. Türk Lirası değer kaybederse mokoko.

Yurt dışında neredeyse normale döndü diyebiliriz ama biz daha fiyat konusunda 3 ay geriden geliyoruz. Üç aya kadar en düşük seviyelere inmezse eğer, aynı seviyede kalır yada tekrar artar.

Bu fiyatların altına düşeceğini düşünmüyorum düşerse AMD kartlarda olur özellikle 6500 XT 6600, 6600 xt falan güzel indirim görebilir ama NVIDIA kartlar için aynı şeyi söyleyemeyeceğim çünkü talep çok misal 3060'ların fiyatı 9000 TL bandında kalır gibi özel indirim dönemlerinde 8000'e iner keza 3050 içinde 7000 TL bandında olacak gibi

Siz geçen yaz ki rakamları beklemeyin yani 3060'ın 5000-6000 bulunduğu o dönemlerden bahsediyorum o dönem ki kurla şu anki kur arasında epey fark var satıcılar şu dönemde zararına satış yapmaz olabildiğince fazla kar elde etmek isteyecektir. Ekonomiden ötürü.

1 Mayıs'ta yürürlüğe girecek yeni gümrük yasası olmasaydı Amazon EU, Newegg'den falan mutlak uyguna bulunurdu. 1 Mayıs'dan sonra gümrük tarafı nasıl olacak bilmiyorum sınırı 150 euro gibi şaka bir rakama düşürdüler

Tahminimce şu anki düşüşün sebebi mevcut olan Rusya - Ukrayna ikilisinden kaynaklı olarak firmaların Rusya'ya uyguladığı ambargolardan kaynaklı. Zaten şu an fiyatlar makul seviyede. Temmuz enflasyonları açıklandığında fiyatlar en aşağı %30 civarında artacaktır. Tavsiyem imkanınız varsa almanızdır.

Geri
Yukarı