Ekran kartı fiyatlarındaki düşüş!

Ethereum 2.0 Geçişiyle Neler Değişecek?

Ethereum 2.0 bir başka ifade ile Serenity olarak adlandırılan yeni programlama için Constantinople ve Istanbul güncellemeleri, hazırlık aşamalarını ve test süreçlerini oluşturdu. Toplamda 3 aşamanın tamamlanması ile geçiş süreci tamamlanmış olacak.

Ethereum 2.0 ile Proof of Work (iş Kanıtı) mutabakatı yerine Proof of Stake (Hisse Kanıtı) mutabakatına geçilecek. Bu sayede Ethereum üretimi elektrik enerjisinin yoğun harcandığı makine sistemleriyle üretilirken enerji yönünden daha verimli ve doğa dostu olan Staking (Hisselendirme) metoduna geçiş gerçekleştirilecek.

Bu sefer kur engeli ile karşılaşacağız gibi.
bugün bir yerlerde 2 seneyi bulabilir tarzı bir şeyler okudum. Siz ne zaman bu geçiş olacak biliyor musunuz?
gönül ister ki bir zevkimiz olan güzel bir sistem kuralım iyi bir ekra kartı alabilelim ama benim umudum kalmadı.
Bundan 3 ay önce bendeki tek kart ETH ile günlük $2 getiriyordu şimdi $5 getiriyor. Şu anda başka bir altcoin ile günlük $4 getiriyor aynı kartım. ETH 2.0 gelse bile ETH'den 3 ay önce yaptığın gelirden daha fazlasını başka altcoinlerden alabiliyorsun. NVIDIA'nın mining kilidi sadece ETH için, diğer altcoinleri etkilemiyor ve bazılarını kilitlemesi için kartın ana özellikleri de kilitlemesi gerek yani oyun da oynayamazsın.

ETH 2.0 ile ETH PoW'dan PoS'e geçiyor. PoS ile ekran kartlarının düşük-orta seviye bir işlemciye göre herhangi bir avantajı yok. Yüksek işlemcilerin de bir avantajı yok.
ETH 2.0 şu anda test aşamasında daha geniş çaplı kullanılmıyor.
o zaman eth 2'ye tam geçiş olunca ekran kartı sadece oyunculara kalır muhabbeti maalesef patlıyor. ben de böyle düşünmüştüm. ETH gitse başkası gelir. Ya da ne yapacağız herkes kartın maliyetini çıkarana kadar madenci mi olmak zorunda kalacak kart alabilmek için? o işlere mi girmeli illa kart alabilmek için?

Geri
Yukarı