Ekran kartı girişleri arasında fark var mı?

SamuraiSechs

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
365247

Fotoğrafta beyaz çizgi ile gösterdiğim girişlerin bir farkı var mıdır? Üstteki ekran kartını aşağıya alma gibi bir düşüncem var, yardımcı olursanız sevinirim. Muhtemelen ortadaki girişe alacağım, en alttakine alırsam güç kaynağına aşırı yakın oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alabilirsin ama PCI Express x16 olmayabilirler. Anakartın modelini söylerseniz bakabiliriz. Elbette kartınız bazında bunun bir önemi olmayabilir.

x16 ve x8 arasında oyun performansı anlamında pek bir fark yok (istisnalar hariç).

Eğer 16 GB ya da 11 GB bir ekran kartınız yoksa (Radeon 7 ve 1080Ti'ye selamlar), x16'nın eti ve sütü bir işe yaramıyor.

Çünkü x16 efektif olarak saniyede 16 GB/s taşırken, x8 8 GB/s taşıyor.

Ekran kartının VRAM'i 8 ve üzerinde değilse asla 8 GB'ın üstünde bir veri taşınamayacağı için, bir performans değişikliği olmuyor.

Mevcut kartınız muhtemelen 8 veya altı bir VRAM'e sahiptir. Yani gönül rahatlığıyla diğer slotlardan herhangi birine takabilirsiniz.

Ama ileride 16 GB ya da 8 GB üstü bir karta geçerseniz, orijinal x16 slotuna takmanız gerektiğini bilmeniz yararınıza. :)

Hayır, bir fark yok. İkisi de PCI-e x16.

Ekleme: Anakarttan anakarta değişebilir bu dediğim. Bazı üst seviye kartlarda birden fazla x16 olabiliyor.

Son düzenleme:
Anakarttan anakarta değişiyor. Ama genellikle en üsteki PCIe x16, alttakiler ise x8 oluyor. Anakart kitapçığını karıştırmakta fayda var.

Alabilirsin ama PCI Express x16 olmayabilirler. Anakartın modelini söylerseniz bakabiliriz. Elbette kartınız bazında bunun bir önemi olmayabilir.

x16 ve x8 arasında oyun performansı anlamında pek bir fark yok (istisnalar hariç).

Eğer 16 GB ya da 11 GB bir ekran kartınız yoksa (Radeon 7 ve 1080Ti'ye selamlar), x16'nın eti ve sütü bir işe yaramıyor.

Ekran kartının VRAM'i 8 ve üzerinde değilse asla 8 GB'ın üstünde bir veri taşınamayacağı için, bir performans değişikliği olmuyor.

Mevcut kartınız muhtemelen 8 veya altı bir VRAM'e sahiptir. Yani gönül rahatlığıyla diğer slotlardan herhangi birine takabilirsiniz.

Ama ileride 16 GB ya da 8 GB üstü bir karta geçerseniz, orijinal x16 slotuna takmanız gerektiğini bilmeniz yararınıza. :)
Ana kartım ASUS ROG MAXİMUS IX EXTERME Ekran kartım ise Zotac GTX 1070ti AMP! EDİTİON. ben performans açısından yer değiştirmek için değilde göz zevki için yer değiştirmek istiyorum. Yardımınız için teşekürler.

Merhaba bir soru sormak isitiyorum benim anakartım foxconn h55mxv
ekran kartım i3 540 3.6mhz. bunlara ek 8gb ram ve bir ekran kartı almak istiyorum. alabileceğim en iyi tam kapasite kullanabileceğim ekran kartı nedir ?

Yeni konular

Geri
Yukarı