Ekran kartı güç alınca LED kırmızı yanıp sönüyör

Berk Aydın

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben ASUS ROG STRIX 3070 Ti aldım ve pin bağlatılarını yaptım ama güç verince en soldaki connectordeki LED kırmızı yanıp direkt sönüyor. Acaba ne gibi bir sıkıntısı var.

Kırmızı yanıp sönüyor da sistem sorunsuz çalışıyor mu? Sistem açılırken tüm parçaları kontrol eder o yüzden olabilir. Sonradan sönüyorsa sorun yoktur.

Tam olarak neredeki ışıktan bahsediyorsun fotoğraf çekebilir misin? Anakart üzerindeki GPU Debug ışığı mı? Büyük ihtimalle ilk açılışta kontrol ediyor GPU'ya ulaşınca sönüyor çalışmaya devam ediyor. Aygıt yöneticisinde sorunsuz görünüyorsa FurMark'ya da stress testlerinde hata vermiyorsa dert etmenizi gerektirecek bir şey yoktur.

Tam olarak neredeki ışıktan bahsediyorsun fotoğraf çekebilir misin? Anakart üzerindeki GPU Debug ışığı mı? Büyük ihtimalle ilk açılışta kontrol ediyor GPU'ya ulaşınca sönüyor çalışmaya devam ediyor. Aygıt yöneticisinde sorunsuz görünüyorsa FurMark'ya da stress testlerinde hata vermiyorsa dert etmenizi gerektirecek bir şey yoktur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video çektim

Geri
Yukarı