Ekran kartı üzerinde kırmızı ışık yanıp sönüyor

aademirciogluu

Kilopat
Arkadaşlar ROG STRIX 3070 ekran kartım var. Ekran kartının 2 tane 6+2 girişlerinin üzerindeki 2 kırmızı ışık yanıp sönüyor. Bu neden olur? Bilgisayar kapalıyken de bu ışıklar yanıp sönmeye devam ediyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ROG STRIX 3070 ekran kartım var. Ekran kartının 2 tane 6+2 girişlerinin üzerindeki 2 kırmızı ışık yanıp sönüyor. Bu neden olur? Bilgisayar kapalıyken de bu ışıklar yanıp sönmeye devam ediyor.
Güç bağlantılarında sorun var. PSU bağlantılarını ve ekran kartı bağlantılarını kontrol edin. Dalgalı güç gelmesi sonucu da bu ışık yanabiliyor.

Kartın kullanım kılavuzunda yazar o ışık nedeni, 220 Volt girişini düştüğünde yani düşük voltaj geldiğinde kırmızı ışık yanıp söner,
PSU'dan açıp kapadığında söner, ama voltaj düştüğünde uyarı amaçlı tekrar yanıp sönmeye başlar kırmızı ışık, bu haliyle kullanabilirsin sıkıntı olmaz, yok ben görüntü itibarı ile sevmiyorum dersen aktif bir tane UPS alman lazım onunda fan sesi kafa ütüler.

Geri
Yukarı