Ekran kartı güç bağlantısı nasıl yapılır?

victusan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, az önce aldığım kasa geldi ancak güç kablosunu nasıl vereceğimi çözemedim. Ekran kartım Galax 4060 Ti.
İki ayrı pin olan kablo ekran kartına girmiyor sadece üçlü pin giriyor. Bu şekilde mi olması gerekiyor?

IMG20240320184332.jpg

@Kaan Diktaş bahsettiğiniz Vulcan sistemini aldım. Yardımcı olur musunuz?

6 pini 2 pinin yanına getirip takacaksınız. Tırnak yukarı bakacak şekilde takılmalı, ikili pin solda, altılı pin sağda olmalı. İtince tık diye oturacaktır. Fark ederseniz ki her pinin şekli farklı, ters takma veya yanlış takma imkanınız yok.

6 pine yakın olan 2 pin(resimde kameraya en yakın olan) portu bağlayın.
Taktım hocam. Bunlar boş kalacak değil mi?

6 pini 2 pinin yanına getirip takacaksınız. Tırnak yukarı bakacak şekilde takılmalı, ikili pin solda, altılı pin sağda olmalı. İtince tık diye oturacaktır. Fark ederseniz ki her pinin şekli farklı, ters takma veya yanlış takma imkanınız yok.
Teşekkür ederim hocam. En alt görseli inceler misiniz? Boşta kalan pinleri ne yapmam gerekiyor? Kablo kenarının ekran kartıyla teması olmaması mı gerekiyor?

Dosya Ekleri

• IMG20240320185832.jpg
    IMG20240320185832.jpg
    97,5 KB · Görüntüleme: 19

Teşekkür ederim hocam. En alt görseli inceler misiniz? Boşta kalan pinleri ne yapmam gerekiyor? Kablo kenarının ekran kartıyla teması olmaması mı gerekiyor?
Bazı ekran kartları tek kabloyla yetmeyecek kadar güç çekebiliyor, o kartlarda diğer ucu da kullanıyorsun. Şu anda sorun olmaması lazım.

Bir sorun olmaması lazım görsele göre.

Bazı ekran kartları tek kabloyla yetmeyecek kadar güç çekebiliyor, o kartlarda diğer ucu da kullanıyorsun. Şu anda sorun olmaması lazım.
Hocam bilgisayarı açarken anlık bu ekranın çıkması normal mi? İlk defa Nvidia kullanıyorum.

Bir sorun olmaması lazım görsele göre.
Son görsele bakabilir misiniz? Bilgisayarı başlatırken anlık olarak belki 1 saniye falan bu ekran geliyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20240321_013239.jpg
    IMG_20240321_013239.jpg
    84,3 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı