Ekran kartı güç kablosu fark eder mi?

Ekran kartını buna taksam ne gibi bir sorun olur.

Bilgisayar açılabilir ancak oyuna girdiğinde PC kapanır PSU yeterli güç veremediği için. Bu kapanma PSU'nun bozulmasıyla beraber donanımını yakabilir. 2. el Aerocool VX500+ bakabilirsin ekran kartınla uyumlu.

Anlamak için alim olmaya gerek yok hocam.
Senin PSU 300W.
Bileşenler 450W çekiyor ne olmasını bekliyorsun?

Hocam şu anki PC de RX550 kullanıyordum şimdi RX470 ile değiştiriyorum PSU hesaplama sitelerine baktığımda 290 gibi bir Watt kullanıyor sistem yani bir sorun olmaması lazım.

Bilgisayar açılabilir ancak oyuna girdiğinde PC kapanır PSU yeterli güç veremediği için. Bu kapanma PSU'nun bozulmasıyla beraber donanımını yakabilir. 2. el Aerocool VX500+ bakabilirsin ekran kartınla uyumlu.

Peki PSU yeterli olursa bir problem olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şu anki PC de RX550 kullanıyordum şimdi RX470 ile değiştiriyorum PSU hesaplama sitelerine baktığımda 290 gibi bir wat kullanıyor sistem yani bir sorun olmaması lazım.

https://www.amd.com/en/products/graphics/radeon-rx-470 önerilen PSU 450W. Ayrıca kullandığınız PSU kaliteli bir marka değil 300W dense bile 200-250W civarında bir güç verebiliyor.

Peki PSU yeterli olursa bir problem olur mu?

Olmaz.

Hocam şu anki PC de RX550 kullanıyordum şimdi RX470 ile değiştiriyorum PSU hesaplama sitelerine baktığımda 290 gibi bir wat kullanıyor sistem yani bir sorun olmaması lazım.

Bu kadar kişi yanlış biliyor hocam sen doğru söylüyorsun.
Sana bir tane bu kablodan lazım.
Al kullan PSU'ya filan gerek yok.

https://www.amd.com/en/products/graphics/radeon-rx-470 önerilen PSU 450W. Ayrıca kullandığınız PSU kaliteli bir marka değil 300W dense bile 200-250W civarında bir güç verebiliyor.

Olmaz.
Hocam peki siz önerebilir misiniz bir tane?

Bu kadar kişi yanlış biliyor hocam sen doğru söylüyorsun.
Sana bir tane bu kablodan lazım.
Al kullan PSU'ya filan gerek yok.

Biliyor olsam zaten sormam hocam ama şu anki amacım hani en düşük masrafla halletmek olduğu için böyle sorular soruyorum.

Biliyor olsam zaten sormam hocam ama şu anki amacım hani en düşük masrafla halletmek olduğu için böyle sorular soruyorum.

Olabilecek olsa zaten yazarız hocam.
300 400 TL'den kaçayım derken elinizdeki pahalı sistem bileşenlerinden olmak var işin ucunda.
Bütçe yok ise ikinci elden bir PSU bakalım ama dediğimiz gibi bu PSU'ya sistemi güvenmeyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı