Ekran kartı güç kablosu nereye bağlanır?

aliaksandr

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
İşçi
ASRock Arc A380 Challenger ITX aldım. Kart bu ASRock Intel Arc A380 Challenger ITX 6GB OC 8-pin Power connector var. Önceki ekran kartımda ekstra güç girişi olmadığından gücü başka yerden almam lazım galiba ama nereden hangi kablo gelecek anlayamadım. Ekstra bir kablo almam da gerekebilir. Dediğim gibi, hiç anlamadım. Hayatımda ilk defa ekran kartı takacağım.

Dosya Ekleri

• 6666.jpg
    6666.jpg
    64,4 KB · Görüntüleme: 40
  • 5555.jpg
    5555.jpg
    133,1 KB · Görüntüleme: 32
  • 44444.jpg
    44444.jpg
    138,2 KB · Görüntüleme: 28
  • 3333.jpg
    3333.jpg
    180,2 KB · Görüntüleme: 35
  • 2222.jpg
    2222.jpg
    210,8 KB · Görüntüleme: 38
  • 1111.jpg
    1111.jpg
    210,8 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:
ASRock Arc A380 Challenger ITX aldım. Kart bu ASRock Intel Arc A380 Challenger ITX 6GB OC 8-pin Power connector var. Önceki ekran kartımda ekstra güç girişi olmadığından gücü başka yerden almam lazım galiba ama nereden hangi kablo gelecek anlayamadım. Ekstra bir kablo almam da gerekebilir. Dediğim gibi, hiç anlamadım. Hayatımda ilk defa ekran kartı takacağım.
Güç kaynağınızdan uzanan bir kablo yokmu?

PSU'nda bu şekil 8Pin kablosu olması gerekli. Sistemin çok eskiye benziyor, PSU nda 8 Pin kablosu olmayabilir. Psu nun modelini biliyorsan yaz buraya bakalım e.k güç kablosu var mı yok mu.

Dosya Ekleri

• images (3).jpeg
    images (3).jpeg
    16,8 KB · Görüntüleme: 13
Bu kabloyu alırsam kesin çözüm olur mu? Molex'in iki ucu nereye takılıyor?
İlk foto da attığınız kabloya takılıyor. Dönüştürücü kullanmak pek sağlıklı değil ama A380 fazla güç çekmediği için sorun olacağını sanmam. Yine de dandik birşey almamaya çalışın.

İlk fotoğraf da attığınız kabloya takılıyor. Dönüştürücü kullanmak pek sağlıklı değil ama A380 fazla güç çekmediği için sorun olacağını sanmam. Yine de dandik bir şey almamaya çalışın.

Hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim, başkalarının bilgisayarlarında hep 2 adet kablo var fakat bende tek uç var sorun olur mu?

Sadece bu P4 yazandan güç alınabilir gibi görünüyor Molex için.

Dosya Ekleri

• 44444.jpg
    44444.jpg
    138,2 KB · Görüntüleme: 10
Hocam cevaplarınız için çok teşekkür ederim, başkalarının bilgisayarlarında hep 2 adet kablo var fakat bende tek uç var sorun olur mu?

Sadece bu P4 yazandan güç alınabilir gibi görünüyor Molex için.
Tek molex yetmeyebilir, 8 pin dönüştürücüler 2 molexten alıyor gücü. Tek molex yeterli olur mu bi bilgim yok.

Geri
Yukarı