Ekran kartı güç kablosunun yanması

Aynı dertten müzdarip arkadaş varsa eğer sorun PSU da değil güç kablosunun dandikliğindeymiş. Daha kaliteli (siyah renkte kalın olanlardan) bir kablo aldım ve sorunsuzca yaklaşık 8 aydır kullanmaya devam ediyorum. Böyle sorunu olan yeni PSU almadan önce kaliteli bir güç kablosu taksın ekran kartına

Arkadaşlar hemen konuya giriyorum, MS GTX 970 ekran kartıma giden güç kablosu yandı. 600w PSU var. Sebebi ne olabilir?

Not: Ekran kartımın güç girişinde bir sorun olmadı, ekran kartım hala çalışıyor sorunsuzca ki erken fark ettiğim için sanırım. Yanık sadece bu kabloda. Bundan 3-4 ay önce bir kere daha aynı şekilde aynı yerden yanmıştı kablo değiştirmiştim. Bu şimdiki yanan ise o zamanlar yeni alıp değiştirdiğim kablo. Bu da yandı. Şimdi yenisini alacağım ama bir gün o da yanar ve bu sefer ekran kartına ya da toptan PC'ye zarar verir diye korkuyorum. Bunun bir çözümü var mı?

Eki Görüntüle 233139 Eki Görüntüle 233140
Dostum ekran kartının çalıştığını yeni molex kablosu alarak mı test ettin bu kablo pert olduysa ekran kartını nasıl çalıştırdın ?

4 yıllık konuyu hortlatacağınıza siz mesaj yazmadan önce sonra bulunan yazıyı okusaydınız keşke...

Yeni konular

Geri
Yukarı